O medaili chce zabojovat třebíčský Ondřej Loupal, jehož čeká běh na 400 metrů. Velkomeziříčský vytrvalec Adam Červinka bude startovat v běhu na 3000 metrů a jihlavská dorostenecká mistryně republiky v sedmiboji Klára Vavřinová cestuje do Slovinska i se splněným limitem pro 100 metrů překážek.

Ondřej Loupal míří na festival s výkonem 47,36 sekundy, díky němuž se stal 18. června na čtvrtce dorosteneckým mistrem republiky. „V Mariboru chci bojovat o medaili. Viděl jsem výkony soupeřů, můj letošní osobní rekord by stačil na první místo,“ řekl před odletem do Slovinska šestnáctiletý Ondřej Loupal.

Ve Spartaku Třebíč ho trénuje Josef Vomela, právě díky kvalitní přípravě se letos výkonnostně posunul. „Přípravu jsem měl s trenérem skvělou, v Mariboru bych chtěl ukázat to, na co mám,“ zdůraznil Ondřej Loupal, který díky zmíněnému času připravil po patnácti letech o národní rekord Pavla Masláka. Navíc splnil limit na juniorské mistrovství Evropy, které bude od 7. do 10. srpna v izraelském Jeruzalémě.

Na Evropský olympijský festival mládeže se pochopitelně těší. Důležité je i to, že na rozdíl od loňské sezony, jejíž nemalou část promarodil, je letos zdravotně v pohodě.

Šestnáctiletý Adam Červinka (Sokol Velké Meziříčí) splnil limit 11. června, kdy na 3000 metrů zaběhl čas 8:38,58 na dorosteneckém mezinárodním utkání ve slovinské Ptuji. O dva týdny později ve Vlašimi vylepšil svoje kariérní maximum na 8:35,26. Z dorosteneckého mistrovství republiky má stříbro, tam ale hranici devíti minut nepokořil.

Úspěšné týdny má za sebou i šestnáctiletá Klára Vavřinová (Atletika Jihlava). Počátkem června se v Přerově stala díky výkonu 5291 bodů dorosteneckou mistryní republiky v sedmiboji. O dva týdny později skončila čtvrtá mezi dorostenkami na republikovém šampionátu v Praze na Julisce v běhu na 100 metrů překážek, limit do Mariboru splnila časem 13,79.

Česká výprava odletěla do Mariboru v sobotu 22. července.