Snipers v Ostravě prospali první polovinu zápasu. Špatným výkonem se prezentovali zejména v první třetině. V ní čtyřikrát inkasovali, z toho třikrát se trefil Tesárek. Snad jediným světlým místem bylo nastřelené břevno Vochyána. „Náš začátek byl katastrofální. Za odehrání půlky zápasu se body nedávají. Domácí zaslouženě vyhráli,“ rozčiloval se třebíčský trenér Michal Kelbler.

Ve druhé třetině se dostali hosté díky třem gólům na dohled, ale domácí tým si už výhru pohlídal. Tu kosmeticky upravil v závěru zápasu dvěma góly Vochyán.

Pelhřimov se v Kloboukách dostal rychle do dvoubrankového vedení. Zrzavý rozvlnil síť krásným sklepnutím ze vzduchu, druhou trefu přidal z brejku o minutu později Kocián. Jenže Aligátoři udeřili také slepenými góly, v obou případech nahrával Gregr a zakončoval Zbořil.

V prostředním dějství měly oba týmy dostatek šancí, ale hosté se trápili v koncovce. O vysoké výhře nakonec rozhodlo vyloučení Hendrycha na pět minut za sekání. Domácí tento přestupek potrestali hned čtyřikrát.

To Spartaku přesilovky vůbec nešly, inkasoval v ní devátý gól a skóroval až při korekci na 9:3 Hendrychem. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, po vyrovnání jsme ale dlouho hledali herní pohodu. Ve druhé třetině jsme nedokázali na rozdíl od soupeře proměnit ani ty nejvyloženější šance. O vysokém vítězství rozhodl soupeř v pětiminutové přesilovce, naše přesilovky zůstaly bez využití,“ posteskl si trenér Pelhřimova Jan Koten.

KLOBOUKY – PELHŘIMOV 9:3
Branky a nahrávky: 8. Zbořil (Gregr), 10. Zbořil (Gregr), 26. Jedlička (Liznar), 37. Klimeš (Zbořil), 46. Klimeš (Kejík), 46. Svoboda (Jedlička), 47. Kejík (Klimeš), 49. Zbořil (Gregr), 53. Král (Zbořil) – 5. Zrzavý (Kutílek), 6. Kocián (Vlach), 59. Hendrych (Smejkal). Rozhodčí: Prosický – Vráblík, vyloučení: 7:3, navíc Hendrych (Pelhřimov) 5 minut. Využití: 4:1, v oslabení: 1:0. Třetiny: 2:2, 2:0, 5:1.

1.MVIL OSTRAVA – TŘEBÍČ 11:6
Branky a nahrávky: 3. Elbl, 4. Tesárek (Adamík), 7. Tesárek (Lacina), 11. Tesárek (Adamík), 21. Tesárek, 36. Němec, 40. Kubiczek (Valigůra), 49. Lacina (Valigůra), 52. Valigůra (Elbl), 55. Mechel (Lacina), 58. Vandrol (Kotzur) – 31. Picmaus, 33. Kelbler (Picmaus), 34. Malich (Halama), 41. Mitáček (Brestovský), 59. Vochyán, 60. Vochyán (Maleček). Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 3:1, využití: 1:1, v oslabení: 1:0. Třetiny: 4:0, 3:3, 4:3.

Ostatní výsledky 3. kola: Troopers – Hluk 12:6, Horní Suchá – Hranice 7:6, Kopřivnice – Rožnov p. R. 7:2, Svitavy – Opava 4:2.

 1. Telnice 3 3 0 0 0 33:12 9
 2. Kopřivnice 3 3 0 0 0 29:11 9
 3. Horní Suchá 3 2 1 0 0 16:12 8
 4. Klobouky 3 2 0 1 0 24:16 7
 5. Svitavy 3 2 0 0 1 9:15 6
 6. 1.MVIL 2 1 0 0 1 16:14 3
 7. Hluk 2 1 0 0 1 12:15 3
 8. PELHŘIMOV 3 1 0 0 2 15:20 3