Vyhrál lepší tým, uznal třebíčský kouč Smital

Třebíč, Brno – Cíl splněn, ale s jídlem roste chuť. Basketbalisté TJ Třebíč chtěli postoupit do finále play-off oblastního přeboru I. třídy, což se jim podařilo. Jenže tam narazili na Žabovřesky, a tak sen o postupu do druhé ligy se rozplynul. „Nedařilo se nám. vyhrál lepší a vyrovnanější tým,“ nechal se slyšet trenér Vladimír Smital a dodal: „Žabiny hrály svou hru bez výkyvů.“

24.4.2018

Zatímco v předešlém dvojutkání play-off s Kyjovem (na snímku) se třebíčským basketbalistům (v bílém) dařilo v obraně i střelecky, to už ve finále proti Žabovřeskám neplatilo. Hráči z Vysočiny prohráli doma o 30 a venku o 33 bodů.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

TŘEBÍČ – ŽABOVŘESKY 62:92

Hosté do prvního finálového zápasu vlétli a brzy vedli o deset bodů. Třebíči se po oddechovém času podařilo nápor soupeře ztlumit. Žabovřesky však úvodní dějství vyhrály o osm bodů a v dalších desetiminutovkách vedení navyšovaly. O poločase svítil na ukazateli skóre stav 32:49. Domácím se manko podařilo ve třetí čtvrtině umazat jen zčásti, ale pak zaúřadovali opět lepší Jihomoravané, kteří rázem vedli o dvacet bodů. Zbytek utkání se dohrával už jen z povinnosti.

„Nedařila se nám obrana a i když jsme jí potom zlepšili, soupeř hrál pořád stejně využíval své příležitosti. Jejich střelecká úspěšnost byla velice dobrá a my jsme na to nedokázali odpovědět. Žabovřesky sice byly lepší, ale rozdíl třiceti bodů průběhu zápasu úplně neodpovídá,“ hodnotí třebíčský kormidelník Vladimír Smital.

Body a sestava TJ Třebíč: Čermák 11, Pavlas 10, Cejpek 8, Janík 8, Sladký 7, Diviš 6, Špaček 6, D. Černý 3, Vrtal 3, R. Černý, Ferdan. Čtvrtiny: 18:26, 14:23, 16:21, 14:22.

ŽABOVŘESKY – TŘEBÍČ 73:40

Start do odvety vyšel Třebíčským lépe a v polovině první čtvrtiny vedli o šest bodů. „Druhé utkání bylo hodně jiné. Na začátku jsme vedli a celá čtvrtka byla relativně vyrovnaná,“ komentuje hostující kouč Vladimír Smital.

Jenomže poté převzali iniciativu domácí. Žabovřesky zbytek zápasu ovládly stejně jako úvodní duel. „Druhou čtvrtinu jsme prohráli o pět bodů a zápas zlomila třetí čtvrtka, ve které jsme dali jen pět bodů, což je hrozné,“ mrzelo třebíčského lodivoda.

Naděje na postup do druhé ligy byla fakticky ztracená už po prvním utkání. „Vyhrát v Žabinách o jednatřicet bodů, bylo de-facto nemožné. To by se muselo stát, já nevím co,“ řekl trenér Třebíče a pokračoval v hodnocení odvetného klání v Brně.
„Pak se utkání už jen dohrávalo. Chtěli jsme odvetu u nich aspoň vyhrát, ale museli jsme rezignovat i na toto. Vyhrát zápas na čtyřicet bodů se prostě nedá,“ uzavřel hodnocení Smital.

Body a sestava TJ Třebíč: Vrtal 13, Pavlas 6, Sladký 6, Čermák 4, Ferdan 4, R. Černý 2, Janík 2, Špaček 2, D. Černý 1, Cejpek, Diviš. Čtvrtiny: 20:14, 16:11, 16:5, 21:10.

24.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 18 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: zajištění chodu recepce (zpracování rezervací, ubytování hostů), průvodce prohlídek muzea a pivovaru, objednávky a prodej suvenýrů, administrativa, e-mailová komunikace, organizace kulturních akcí., Požadujeme: zodpovědnost, komunikativnost, flexibilitu, organizační schopnosti, schopnost týmové spolupráce, dobrou znalost práce na PC, výbornou ČJ, komunikativní znalost AJ nebo NJ, ŘP sk. B., Nabízíme: práce v dobrém týmu., Zaměstnanecké výhody: podnilkové stravování, telefon.. Pracoviště: Akciový pivovar dalešice, a.s., 675 54 Dalešice. Informace: Kateřina Mrňová, +420 568 860 942. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 5 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ/POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 5000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme recepční/pokojskou na penzion v Třebíči, Karlovo nám., Požadujeme znalost anglického jazyka., Osobní pohovor na adrese Karlovo nám. 24/18, Třebíč. Osobní návštěvu nutno nejprve domluvit telefonicky!. Pracoviště: Stratos real s.r.o. - provozovna, Karlovo nám., č.p. 44, 674 01 Třebíč 1. Informace: Rostislav Komenda, +420 602 721 917vevšednídny8:00-16:00hod.. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech ŠIČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Možnost i domácí práce, případně na ŽL., Kontakt:, - osobně: Bačice č.p. 36 od 8:00 - 14:00 hod., - telefonicky: 736 179 069 od 8:00 do 18:00 hod.. Pracoviště: Alena padělková, provoz, 675 55 Hrotovice. Informace: Alena Padělková, +420 736 179 069od8:00do18:00hod.. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 24 000 Kč Zahradníci travnatých ploch, greenkeepeři DĚLNÍK PŘI ZAKLÁDÁNÍ A ÚDRŽBĚ ZELENĚ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidický průkaz B,T, motorová pila, křovinořez, zkušenosti s údržbou zeleně (není podmínka)., Během měsíců říjen - duben se drží zimní pohotovost o víkendech a svátcích, v těchto měsících může začínat pracovní doba od 3,30-4,00 hod. , V zimních měsících je pracovní doba a náplň ovlivněna počasím., Mzda od 24.000,- Kč hr./měsíc (dle druhu práce) - upřesnění při osobním jednání., Zaměstnanecké výhody: prémie 0-50 %, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní-životní připojištění, , První kontakt e-mailem: park.jedu@raz-dva.cz. Pracoviště: Park - sadovnické a krajinářské úpravy s.r.o. jaderná elektrárna dukovany, 675 50 Dukovany-elektrárna. Informace: Polehlová Zdeňka Březina Petr, +420 777 326 184.

Hokejbal ilustrační foto

Jasná záležitost. Favorit si zaslouženou výhru pohlídal

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Konečně výhra. Snipers vezou body z Horní Suché

Horní Suchá, Třebíč – V dalším kole Národní ligy cestovali třebíčští florbalisté do Horní Suché. Soupeř byl v tabulce pod Snipers, takže body na zpět domů byly více než žádaným artiklem. Po velmi dobrém výkonu v prvních dvou třetinách se to hostům podařilo.

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?