Kristýna Neumanová v letošní zimě startovala v Českém snowboardcrossovém poháru. Ten vyvrcholil v únoru posledními závody a zároveň mistrovstvím České republiky.

Kristýna Neumanová se v zimě stala vicemistryní republiky ve snowboardcrossu.Zdroj: archiv Kristýny NeumanovéA právě republikový šampionát závodnici Ski klubu Velké Meziříčí vyšel skvěle. Přestože začátek byl poznamenán administrativními komplikacemi. „Organizátoři špatně spočítali body ze sezony a Kristýně byla přidělena poslední příčka ve startovní listině,“ vysvětlil podstatu problému otec Stanislav Neuman. Kristýna tak měla v každé jízdě nejméně výhodná startovní pozice.

Ani to však v konkurenci osmnácti závodnic z Česka, Slovenska, Maďarska a Rumunska třebíčskou závodnici nezastavilo. Po prvním a druhém místě v prvních jízdách se probojovala do semifinále. „Trať byla velmi náročná, až na jeden velký skok kopírovala připravenou dráhu pro předešlý Evropský pohár,“ prozradila Kristýna.

Český reprezentant ve snowboardcrossu Radek Houser živí naději na start ve finále Světového poháru.
Zbytečný výlet do Pekingu, výhrůžky od Rakušanů. Houser prožívá zajímavou sezonu

Ta si poradila úspěšně i s jízdou v semifinále a postoupila do velkého finále. V něm se představily dvě Češky a dvě zahraniční závodnice. Neumanová tak měla už před startem jistotu stříbrné medaile. „Po startu jsem se držela na třetí pozici, ale potom jsem spadla a druhá Češka mě předjela,“ líčila průběh závodu Kristýna. Nakonec z toho tedy byl opravdu titul české vicemistryně.

Pády si poté připsala i v posledním závodě Českého poháru. Nejprve v semifinále, následně i v malém finále. Po něm přišel dokonce zásah Horské služby. „Nic mi nebylo,“ culí se Neumanová. „Měli o ní starost, tak jí chtěli odvézt, nebylo to ale potřeba. Jen ji transportovali do prostoru našeho zázemí,“ přidal se otec.

Martina Sáblíková s bronzovou medailí ze zimní olympiády v Pekingu.
Sáblíková pokračuje: Hodně mě ovlivnilo okolí. Olympiáda? To je dlouhá doba

Kristýna v této zimě potvrdila svůj nesporný sportovní talent. I přesto, že její snowboardcrossová příprava nebyla ideální. Třebíčská školačka totiž kombinuje více sportovních odvětví. „Nyní se chystám na dětskou olympiádu, kde budu startovat ve třech cyklistických disciplínách,“ odhalila své nejbližší plány. Kvůli tomu dokonce plánuje několikadenní přípravu u starší sestry ve Španělsku.

Velmi pravděpodobně ji budete moci během letních měsíců vidět na atletickém oválu. Celoročně se potom věnuje i thajskému boxu. O téhle vycházející vysočinské sportovní hvězdičce jistě nepíšeme v Deníku naposledy.