Ostrava se opírá o hodně vyrovnaný tým. Jedničkou je ostřílený Jakub Kleprlík. „Neměl by hrát Chilan Olivares, ale to na věci nic nemění. Velkou kvalitu mají oba mladíci,“ míní teprve šestnáctiletého Šimona Bělíka a o rok staršího Slováka Filipa Delinčáka.

HB Ostrov v minulých kolech dost míchal sestavou, hodně příležitostí dostával mládežnický reprezentant Radek Skála. Proti Ostravě ale kouč experimentovat nehodlá. „Půjdeme do toho v nejsilnější možné sestavě. Radek bude připravený na střídání,“ nebojí se odkrýt karty Bohumil Vožický.

Z jeho otevřenosti plyne jediné. V základu budou Tomáš Tregler, Michal Obešlo a Dmitrij Prokopcov. Řeší se jen to, kdo do zápasu z jaké pozice půjde.

Lídr extraligy má teď hodně nepříjemný los. Po zápase s Ostravou musí hned další den na duel do Havířova. Otázkou je tedy, jak se projeví únava ze hry i cestování. „Bude zásadní, jak se nám povede zápas proti Ostravě. Pokud se budeme muset se soupeřem tahat v dlouhém zápase nebo prohrajeme, pak se únava projeví určitě výrazněji,“ ví kouč HB Ostrov.

Zápas v Birell aréně se hraje od osmnácti hodin pochopitelně s vyloučením diváků. Duel lze ale sledovat prostřednictvím internetové televize. Ta jej logicky vybrala jako šlágr kola.