Volejbalistky drží rekord v sérii vítězství

Třebíč - Již 35. ročník volejbalového turnaje O Pohár OA Třebíč dívek byl odehrán minulý týden. A znovu se mimořádně dařilo hráčkám domácí obchodní akademie, která turnaj vyhrála již posedmnácté.

28.3.2011

V 35. ročníku volejbalového turnaje O Pohár OA Třebíč se mimořádně dařilo hráčkám domácí obchodní akademie, které turnaj vyhrála již posedmnácté.Foto: Oldřich Martinů

Letošním výhra byla sedmou v řadě, což je v historii turnaje také rekord. Cesta týmu, který tvořily hráčky Anna Zdarsová, Iva Dvořáková, Yveta Šoustalová, Martina Tomanová, Kristýna Binková, Nikol Petzová a Karolína Vydrová, vedená trenérem Obršlíkem byla úvodní den velice snadná. Své soupeřky v základní skupině, jimž byly Obchodní akademie Hodonín a Ružomberok, třebíčská děvčata hladce přehrála pokaždé 2:0.

Semifinálový souboj s OA Havlíčkův Brod přinesl vyrovnaný boj jen v úvodu prvního setu, potom se projevila větší zkušenost hráček Třebíče a výsledkem byla výhra v poměru 2:0 (11, 19). Tato výhra zajistila Třebíčským účast ve finálovém střetnutí s družstvem OA Znojmo. Ve finále předváděly oba týmy zaplněné hale na Otmarově ulici vynikající volejbal, Znojmo se dostalo v úvodním setu do vysokého vedení. Když se však hráčkám Třebíče podařilo v závěru prvního setu zlikvidovat desetibodový náskok a nakonec set vyhrát v poměru 25:23, bylo rozhodnuto. K výhře ve druhém setu pak favoritky z Třebíče dokráčely v poklidu, když zvítězily 25:19.

Třetí místo v turnaji získaly hráčky Havlíčkova Brodu, jimž se podařilo porazit Hodonín 2:0, nu a souboj o páté místo pro sebe získaly žákyně ZŠ ZGM Třebíč, které pro obrovském boji porazily soupeřky z Ružomberoku 2:1 (-24, 28, 12). Úspěch pořádajícího týmu doplnili také rozhodčí, kteří nejlepší hráčkou celého turnaje vyhlásili Yvetu Šoustalovou z Třebíče. Zbývající individuální ceny získala Kláda Kocourová z Havlíčkova Brodu (nahrávka) a Pavlína Doušková ze Znojma (smeč).

JAROMÍR MUTL

28.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.