Další zástupce Třebíčska, TJ Spartak Třebíč uspěl v souboji dvou družin spartakovců, když díky několika fantastickým obratům získal všechny body na pelhřimovské palubovce.

JIHLAVA - HROTOVICE 0:3 (-19,-20,-18)


První střetunutí se hrálo za neustálé převahy hostů a rozdíl ve výkonosti byl patrný ve všech herních činnostech. Vstup do druhého utkání opět vyšel lépe hrotovickým volejbalistům, když se poměrně snadno ujali vedení 0:2 na sety.
Zkušení domácí ale s takovým vývojem utkání nesouhlasili, zlepšili se na bloku a hlavně na útoku a ujali se v třetím setu vedení 17:10.
Hrotovičtí po time-outech dokázali výsledek zkorigovat na 20:20, ale na výhru v setu nedosáhli. Ve čtvrtém setu si hosté neustále udržovali náskok 2-3 bodů až do stavu 19:22.
Pak rozhodčí Hrotovicím správně odpískal chybu v postavení a závěr setu se začal dramatizovat.
Jihlava srovnala na 22:22. Hrotovice šly do match bolu na 22:24. První matchball domácí ještě tvrdou smečí odvrátili.

JIHLAVA - HROTOVICE 1:3 (-15,-17,23,-23)

Druhý matchball už hosté proměnili, když servis Jihlavy skončil v síti.
Těmito dvěma výhrami Hrotovice zvýšily náskok na prvním místě tabulky na čtyři body právě před Jihlavou.
Hrotovice: Kolouch, Svoboda, Pavel Roupec, Petr Roupec, Pečenka, Cafourek, Škoda, Slatinský.

PELHŘIMOV – TŘEBÍČ 0:3 (-22,-23,-13)


Začátek úvodního setu prvního zápasu pelhřimovský Spartak vůbec nepotvrzoval, že se nachází na posledním místě v tabulce a favorita z Třebíče stálo hodně sil, aby dokázal tento nápor odvrátit.
Ovšem hosté dokázali zabrat a díky zlepšenému příjmu se tak mohli dostávat ke svým útočným kombinacím. Tím se vyrovnala stav utkání, postupem času Třebíčští získávali jistotu, začali si dělat, co chtěli a otočením nepříznivého vývoje definitivně zlomili soupeřův odpor.
I ve druhém setu hosté otáčeli stav hlavně díky bezchybné obraně a odvážným útočným výpadům. Těmito zvraty potvrdili lepší postavení v tabulce a ve třetím klání už Pelhřimovským nedali šanci.

PELHŘIMOV – TŘEBÍČ 1:3 (-20,23,-17,-18)


Druhé utkání mělo obdobný začátek jako to první. Hosté jakoby podlehli sebeuspokojení z prvního vítězného střetnutí, čehož hostitelé využili a vytvořili si náskok. Ten však Třebíčští opět zvrátili, když ukázali svoji morální sílu.
Pelhřimovský Spartak se přece jen dočkal, i když sice těsným rozdílem, ale přece zvládli koncovku v druhé sadě. Ovšem to byla jejich radost první a poslední.


Třetí set byl už jednoznačně v režii hostů, kteří nic neponechali náhodě a do konce si pohlídali svůj náskok.
Úvod čtvrtého setu opět nevyšel Třebíči, které domácí utekli na hrozivý sedmibodový náskok a vypadalo to, že bude vyrovnáno.
Ovšem hosté si vzali oddechový čas, ve kterém se uklidnili. Poté zpřesnili obranu a vrátili se ke své hře, čímž vnesli nejistotu do pelhřimovských řad. Hosté nakonec dosáhli druhého vítězství.


„Nevycházely nám pouze úvody, kdy nás stálo hodně sil, abychom otočili pro nás nepříznivě se vyvíjející stav. Potom jsem už měli oba zápasy pod kontrolou,“ hodnotí utkání třebíčský kouč Ctibor Pašek.
Třebíč: Šilhan, P. Doležal, J. Doležal, Štěbra, Slaměník, Čeček, Kružík.

Ostatní výsledky 17. a 18. kola: Štoky - Žďár n. S. 3:2 a 3:1, Okrouhlice - Přibyslav 2:3 a 1:3, Bystřice - Nové Veselí 1:3 a 2:3.