Zápas se uskutečnil v místní sokolovně, kde probíhala částečná rekonstrukce.

„Domácí nás „ubytovali" do částečně zrekonstruované šatny. Do tělocvičny jsme vcházeli přes dveře, které pamatovaly ještě bratra Tyrše, protáhnout jsme se mohli v moderním fitku. Tělocvična byla menších rozměrů, se zrekonstruovanou podlahou a plastovými okny, to šlo. Sklepní prostory byly peklo s barem a sprchami, které byly také v částečné obnově," vypráví hrotovický trenér Jiří Kolouch starší.

Obě utkání navíc začala kvůli tomu, že před prvním zápasem hrály svůj zápas tamní ženy a duel se protáhl na pět setů, se zpožděním. „I přes uvedená zpoždění nastoupila k utkáním obě družstva s odhodláním odvést co nejlepší výkon," pravil hrotovický lodivod.

Už jen postavení obou mužstev v tabulce vypovídalo, o co se vlastně hrálo. „My jsme chtěli udržet druhou příčku před Střelicemi. Modřany zase nechtěly spadnout do sestupových vod. Obojí se nakonec podařilo," našel pozitivum šéf hrotovické střídačky.

Jeho svěřenci se v prvním utkání ujali vedení 2:0 na sety. „Uhrály jsme dramatické koncovky prvních dvou setů. Před třetí sadou jsme měli odhodlání zápas rozhodnout," popisuje Kolouch.

Jenže pak nastal zlom a Modřany zápas otočily. „Domácí se po nadšené a bezchybné hře dostali až do vedení 15:8 a my jsme začali stíhací jízdu. Set jsme dotáhli do koncovky, ale tam už nám síly nestačily a set jsme prohráli," posteskl si hrotovický kormidelník.
Jeho svěřenci na to v prvním zápase odpověď nenašli. „Ve čtvrtém setu domácí neustále vedli a šlo se do breaku. Sice jsme ještě dokázali vést 6:10, ale soupeř pod hrozbou sestupu koncovku uhrál a zvítězil 3:2," povídal trenér Hrotovic. Hosté druhé utkání nakonec zvládli a vyhráli 3:0. „Domácí se bránili, co mohli, ale koncovky setů byly naše," shrnul hrotovický trenér.

MODŘANY – HROTOVICE 3:2 (-22,-26,25,18,13), 0:3 (-23,-23,-22)
Hrotovice: Doležal, Pavel Roupec, Petr Roupec, Kolouch ml., Pečenka, Svoboda, Slatinský, Huryta. Trenér: Jiří Kolouch st.