Závod významně ovlivnilo dosavadní počasí. Někteří závodníci svoji účast odvolali během týdne a na místě, někteří vůbec nenastoupili vzhledem k 13-stupňové vodě. Plavání bylo vzhledem k teplotě vody zkráceno na 400 m, ostatí disciplíny proběhly dle pravidel rozpisu. Do startu nastoupili závodníci z pěti zemí: Německo, Maďarsko, Polsko, Itálie a Česká republika. Mezi nimi byli i závodníci z Třebíče. Petr Mejzlík v kategorii Mv60 - 69 let (TJ Spartak Třebíč) a Zdeněk Mikoláš v kategorii Mv70+ (KLM). Oběma se závod vydařil a své kategorie vyhráli v časech 1:55,03 hod., resp. 2:12,52 hod.

"Plavání bylo celkem mazec, někteří to odpískali těsně před startem, takže jsem od jednoho Němce získal na závod stabilní kajak, na kterém jsem to přejel naprosto bez problémů. Ke studené vodě ještě byly vlny jako blázen, koupali se i zdatnější kajakáři. Ostatní disciplíny, včetně toho plavání, byly v pohodě. Jel jsem na celkové pořadí, byl jsem celkově třináctý z dvaceti, takže slušné body hned na začátku," komentuje úvodní podnik poháru Petr Mejzlík.

Ilustrační foto.
Divoká remíza 5:5? Nakonec byla málo oběma trenérům

Vítězem se stal obhájce Světového poháru Tomáš Svoboda (ČR) v čase 1:22:04 hod. před Maďarem Ferencem Czimou (-3,41 min.) .