Překážkář Petr Svoboda se sice nedávno úspěšně vrátil na závodní okruhy, odložení startů v této sezoně přivítal. „Samozřejmě je mi smutno, že budeme dlouhou dobu bez závodů, ale zase nějak moc mi to nevadí,“ potvrdil atletický reprezentant.

V domácím prostředí usilovně posiluje, se současným postupným uvolňováním režimu přidává na intenzitě. Důležité je však před každým tréninkem se pořádně zahřát. „Ukáži vám svoji ranní rozcvičku, kterou absolvuji každý den,“ prozrazuje ve videu budišovský rodák.

Zdroj: Petr Svoboda

Pohyb podle šampionky

Výzvu nabídnout video ze svého cvičení v domácím prostředí přijala Zuzana Kubáňová s povděkem. „Beru jako své poslání propagovat pohyb. Těší mě, že teď lidé víc cvičí,“ svěřila se osminásobná mistryně světa v racketlonu.

Martina Sáblíková cvičí pro čtenáře Deníku.
VIDEO: Tlusté pletené ponožky a prkno. Podívejte se na domácí trénink Sáblíkové

Právě cvičení ji živí, je osobní trenérkou. Proto v posledních dnech čelí velké výzvě. Spočívá v tom, jak si poradit bez možnosti osobního kontaktu, bez pomůcek, které jsou v tělocvičně běžné, ale v domácím prostředí je nenaleznete. Přechod na trénink na dálku se jí ale prý daří. „Lidé už se chtějí hýbat,“ ví Kubáňová.

Zdroj: Zuzana Kubáňová.

Tabatu zvládne každý

Udržet si fyzičku i v současné nepříznivé době může prakticky kdokoliv. Přesvědčuje o tom házenkář extraligového Nového Veselí Adam Ptáčník, který našim čtenářům ukázal cvičení tabata.

Tabata patří do kategorie vysoce intenzivních intervalových tréninků. „Dohromady má osm kol. V každém kole jsou dva cviky, v nichž dvacet vteřin cvičíte a deset vteřin máte pauzu. Každý cvik se pak opakuje čtyřikrát,“ popisuje levá spojka Nového Veselí.

Zdroj: Archiv Adama Ptáčníka

Ten zároveň doplnil, že doma cvičení tabaty kombinuje i s dalšími klasickými posilovacími cviky. Vedle toho ale měl v uplynulých dnech ještě jednu posilovací činnost. „Doma v Pardubicích jsme přes celou zahradu našeho rodinného domu překopávali svody dešťové kanalizace. Krumpáč, rýč a kolečko tak byly posledních čtrnáct dní mými partnery,“ směje se Ptáčník.

Protahování těla by ovšem každému, v současné době obzvlášť, jen a jen doporučil. „Tabatu určitě, protože se dá dělat doma a zabere pouze čtyřicet minut. Je samozřejmě trošku náročná, na fyzičku i posilování celého těla. Její výhodou je ale skutečnost, že k ní není potřeba žádné náčiní,“ doplnil Adam Ptáčník.

Takhle se v minulosti fandilo při SP v biatlonu! Tentokrát budou ochozy v Novém Městě prázdné.
Podpoříte biatlon, nebo peníze zpět? Rozhodněte se, co s lístky do Nového Města