Závodit se bude jednak v hlavní kategorii, kde na závodníky a závodnice čeká porce 60 km, dále pak kategorie Open, která je společná pro muže i ženy bez rozdílu věku, s délkou tratě 42 km. Patnáct kilometrů pak čeká pro účastníky kategorie Family, která je určena pro děti do 15 let s doprovodem.

Zájemci o start v prvních dvou kategoriích se mohou přihlásit do 24 hodin dne 9. května on-line přes web www.cezmtbmaraton.cz nebo na https://www.stopnito.cz/prihlaseni-na-zavod/358. Odmítnuti však nebudou ani ti, kteří se přihlásí přímo v den závodu při prezentaci, která proběhne v době od 8 do 10 hodin. Při prezentaci se také budou přihlašovat účastníci závodu Family.

Zámek Litohoř.
Zámky, tvrz, secesní vily. Prodat je není jednoduché

Vlastní závod bude odstartován společným startem v 10.30 hodin, a ve 13.30 hodin budou vyhlášení vítězové. Ocenění získají tři nejlepší v každé kategorii. Obdrží poháry a ceny od sponzorů a partnerů. V kategorii Family budou účastníci odměněni účastnickou medailí a také sladkou odměnou.

S propozicemi závodu se lze seznámit na stránkách SK SHS Třebíč e-mail: sportklub@shs-trebic.cz, nebo přes web: www.shs-trebic.cz // www.cezmtbmaraton.cz.

Jaromír Mutl