Na Pyrenejském poloostrově se závodilo na tratích olympijského triatlonu (1,5 km plavání, 40 km cyklistika a 10 km běh – pozn. aut.).

Účastníci plavali v moři teplém osmnáct stupňů. Během závodu se teplota vzduchu vyšplhala až na tropických třicet stupňů.

Na startu se objevilo několik špičkových světových triatlonistek – účastnic mistrovství světa nebo olympijských her.

Plavání třebíčská závodnice zvládla uprostřed startovního pole v čase 20:31. Výbornou jízdou na kole za 1:00:48 (osmý nejlepší čas – pozn. aut.) se dotáhla na druhou skupinu závodnic a na běh startovala kolem pětadvacátého místa.

Běžeckou desítkou v čase 38:58 obsadila konečnou 22. příčku s celkovým časem 2:02:38.

Závod vyhrála Polka Agnieszka Jerzyk v čase 1:55:19 před Američankou Jorgensenovou a Italkou Mazzettiovou. Z dalších českých závodnic skončila Stonová devátá a Kolářová osmadvacátá. Družstvo žen tak obsadilo slušnou pátou příčku.