HTK TŘEBÍČ

Domácí tým respektuje sílu soupeřů, ale podle vyjádření vedení klubu má ty nejvyšší cíle. Ty jsou dostat se do prosincové baráže proti poslednímu týmu z extraligy. HTK Třebíč posílil hlavně v ženské části týmu, kterou vyztuží dvě zahraniční posily. Na prvním kurtu bude hrát Maďarka Bukta Ágnes Lillaová, na dvojce pak domácí hráčka Monika Svobodová a připraveny budou ještě Španělka Cabeza Candela Estrellová a odchovankyně klubu Gabriela Jančíková.

Mužskou jedničkou bude Ukrajinec Danylo Kaleničenko. První liga se hraje podle jiných pravidel než extraliga, takže i na dalších kurtech se bude Třebíč spoléhat na cizince – Slováky Michala Seleckého a Juraje Masára. Na čtyřce by pak mohli při zranění Poláka Adama Chadaje alternovat hrající kapitán Martin Kobza (nahradil Jaroslava Bulanta) nebo talentovaný Ondřej Válek.

TK ŠKODA PLZEŇ

Západočeský tým, který vychoval řadu výborných hráčů, pamatuje podstatně slavnější historii. Na začátku tisíciletí dokázal konkurovat nejlepším českým týmům. Jedničkou mezi muži je Antonín Bolardt, dvojkou Philipp Piyamongkol, trojkou Dominik Starý a čtyřkou Marek Benda. Na soupisce je i Jonáš Forejtek, vítěz juniorských grandslamů ve čtyřhře v Melbourne a Wimbledonu. K dispozici Plzni ale asi nebude, protože postoupil do finále singlu na US Open. Ženskou část týmu potáhnou Italka Giulia Gatto Monticoneová a Němka Anne Schäferová.

REALSPORT NYMBURK

Papírovým favoritem by mohl být další klub s extraligovou minulostí. Nymburk však nechtěl respektovat pravidla extraligy, a tak hraje druhou nejvyšší soutěž. Na soupisce jsou Peter Torebko a zkušení tenisté Michal Franěk, Jiří Vrbka a Jan Blecha. Ženská část je naopak složená z cizinek: Diana Marcinkevicová, Anastasia Detiucová a Oona Orpaová.

LTC MODŘANY 2005

Otázkou je, v jaké sestavě přijede do Třebíče jediný pražský zástupce ve skupině. Spoléhat by měl hlavně na mužskou část týmu, kde podle českého žebříčku je trojkou Yannick Hanfmann, osmnáctkou Anna Bruno Santos. Naopak podle soupisky by měla být slabina Pražanů v ženské části týmu.

Hrací systém

První liga se hraje ve čtyřech skupinách, skupinu A hostí Liberec, skupinu B pražský TK Neridé, skupinu C HTK Třebíč a skupinu D Zlín. Vítězové postoupí do finále, které začne ve čtvrtek, a nejúspěšnější tým vyzve v baráži poslední tým extraligy. Ta se bude hrát 15. prosince v Přerově. Pro druhé týmy sezona končí, třetí týmy čeká baráž o udržení, poslední týmy sestupují.

Program – pondělí: HTK Třebíč – TK Škoda Plzeň, LTC Modřany 2005 – TK Realsport Nymburk. Úterý: HTK Třebíč – Realsport Nymburk, TK Škoda Plzeň – LTC Modřany 2005. Středa: HTK Třebíč – LTC Modřany 2005, TC Realsport Nymburk – TK Škoda Plzeň (vše od 10.00).