TŘEBÍČ – OKŘÍŠKY 2:

V jediné výrazné šanci úvodní části se ocitl hostující Novák. Ten se ocitl osamocen před třebíčským brankářem Kloudou po chybě domácích obránců, ale svoji šanci neproměnil.

Začátek druhé třetiny byl opět opatrný, ale po pár minutách se začal hrát divácky atraktivní hokejbal.

Ve 20. minutě při přesilovce úderná lajna Okříšek ve složení Krejčí, Novák, Kokeš ukázkovou kombinací zakončenou střelou beka Váky od modré otevřelo skóre.

Hostující celek vstřelený gól povzbudil a vypracovali si ještě několik šancí, které ale převážně díky střelecké nemohoucnosti nedokázali využít.

Ve 27. minutě při početní výhodě Třebíčané ukázali, že i oni umějí sehrát kvalitní přesilovku a elitní střelec Lukáš Svoboda vyrovnal. Tentýž hráč skóroval i na začátku závěrečné třetiny, když sólem od půlící čářy přes půl hřiště nedal gólmanovi Jurovi šanci .

Ovšem domácí se z vedení neradovali dlouho. Vzápětí okříšský forvard Kokeš překvapivou střelou z poloviny hřiště nachytal soupeřova brankáře a bylo vyrovnáno.

Třebíčský gólman vzduchem plachtící míček nahozený od okříšských beků těšně před dobíhajícím Mašou nešťastně vyhodil za mantinel, což rozhodčí posoudil jako zdržování. Okříšky z této přesilovky ukázkovou souhrou vsítily Novákem, jenž se ocitl před osamoceným Koudelou, rozhodující gól.

Závěrečný tlak domácích přinesl několik nebezpečných střel, ale bez gólového efektu. „Zápas byl vyrovnaný. Za Okříškámi jsme v ničem nezaostávali. Do kolen nás srazil laciný gól, který jsme dostali v době náporu a nedokázali na něj zareagovat. Jinak hra byla z naší strany dobrá,“ hodnotí třebíčský kouč Luboš Palát.

Branky a nahrávky: 27. Svoboda (Jež, Přibyl), 34. Svoboda (Hrabovský, Bednář) - 21. Váka (Krejčí, Doležal), 36. Kokeš (Krejčí), 40. Novák (Kokeš, Váka). Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2. Třebíč: Koudela (Palát) - Hrabovský, Hekrla, Janata, Hanzl - Svoboda, Jež, Oujezdský – Bednář, Ludes, Přibyl - Dvořák, Fuchs. Okříšky: Jura – Hvězda, Gric, Váka, Doležal - Krejčí, Novák, Kokeš – Rymeš, Moudrý, Malý – Brym, Maša, Shönberger.