Poběží se v kategoriích: muži, ženy, děti, rodiny s dětmi a týmy. Trasy budu 12 kilometrů, 6 kilometrů, 1,5 kilometru dětská do 15 let a rodinná – ta se bude shodovat s dětskou a bude ji moci absolvovat kdokoli. Na místě je možná registrace pouze pro rodinnou trasu, proto je nutné se zaregistrovat předem.

Soutěž o nejpočetnější tým znamená, že každý závodník v týmu běží sám za sebe, avšak nejpočetnější parta obdrží drobnou cenu. „Při registraci stačí vyplnit název týmu,“ uvádějí pořadatelé. Startovné je od 50 do 300 korun na osobu podle kategorie. V den konání akce nebude chybět bohatý doprovodný program.

A kdo je vůbec Evička? „Evička Kopečková je devítiletá holčička z Pohořelic, která trpí dětskou mozkovou obrnou a dalšími přidruženými diagnózami. Naštěstí má silné a trpělivé rodiče,“ vysvětlují pořadatelé charitativního běhu. Tatínek je záchranář, maminka zdravotní sestra. „Celý život pomáhají jiným. Je na čase, abychom nyní pomohli my jim.“

Happy run je série charitativních běhů, kdy výdělek pomáhá těm, kteří sami běžet nemohou. Díky hojné účasti a přízni veřejnosti se v minulých ročnících vybralo bezmála 760 tisíc korun.