V rámci přípravy na letošní sezonu totiž triumfovala v Českém poháru v aquatlonu, což je kombinace plavání a běhu. Osmnáctiletá studentka Střední zdravotnické a vyšší odborné školy ve Žďáře nad Sázavou byla nejlepší nejen v kategorii juniorek, ale rovněž i mezi ženami!

Český pohár v aquatlonu je formou přípravných závodů na začátku sezony pro valnou většinu triatlonistů. V letošním roce se v jeho rámci uskutečnily tři závody. Pokaždé se nejprve plavalo v bazénu, do běhu se pak nastupovalo Gundersenovou metodou.

Mičková, která už nějaký čas reprezentuje brněnský klub 2bWinner Team, ovládla první závod poháru ve Zlíně v juniorské kategorii. Zde se závodilo se na tratích 400 metrů plavání a následně tříkilometrového běhu.

Všechno nasvědčuje tomu, že se v Náměšti nad Oslavou, jejíž fotbalisté (na snímku) působí v krajském přeboru, bude od podzimu hrát třetí liga.
Senzační zpráva! V Náměšti se od podzimu zřejmě bude hrát třetí fotbalová liga

Druhý závod v Příbrami patřil rovněž jí, ale nejen mezi juniorkami, ale také v ženské kategorii. Ve středních Čechách se ale běželo pět kilometrů.

Poslední závod se konal v závěru dubna v Praze. Ten byl zároveň republikovým šampionátem. Svoji dominanci mladá závodnice ze žďárského okresu potvrdila druhým místem v juniorské kategorii a třetím místem mezi ženami. Díky těmto výsledkům si zajistila celkové prvenství v obou kategoriích.

„Za příznivých okolností bude letos Katka absolvovat také závody Evropského poháru juniorek v triatlonu,“ uvedl otec mladé závodnice Jan Mička.