Po prvních dvou disciplínách panovala v obou školních týmech pohoda. Před požárním útokem držel tým „A“ průběžné druhé místo, tým „B“ šesté místo. „Výborně jsme to měli rozběhnuté, každý věděl, že postup na otevřené Akademické mistrovství v požárním sportu do Ostravy je na dosah,“ zmínil student Střední průmyslové školy v Třebíči Martin Caha.

Ve finále čekala na studenty královská disciplína neboli požární útok. Týmu „B“ se první útok nepovedl, ale druhý pokus zvládli a dosáhli výborného času 36,97 s, což stačilo na šesté místo a celkové 8. místo. Tým „A“ šel vždy na svůj pokus jako poslední. „Lídr soutěže běžel před námi a oba pokusy se Pardubicím nepovedly, takže před druhým pokusem jsme už věděli, že jsme středoškolští mistři,“ komentoval Caha.

Zájem o reprezentaci školy v požárním sportu byl obrovský, proto mohli studenti sestavit kvalitní družstva. „Výhoda byla, že většina už nějaké zkušenosti měla, i když třeba jen s požárním útokem. Poctivě jsme trénovali jak štafetové útoky, tak stovky, a nakonec se veškerá dřina vyplatila. Nebyly jsme dva rozdílné týmy, byly jsme jeden velký tým s ohromným srdcem a chutí bojovat pro tým. Byl to krásný pocit přebírat Putovní pohár pro středoškolského mistra v požárním sportu,“ uzavřel Martin.

Ivana Říhová