Z prvního místa postoupili mladí Nuclears do závěrečných bojů o medaile mezi čtveřici nejlepších českých týmů, takzvaného Final Four, které se odehraje už o víkendu. Starší kadeti pak v Brně vybojovali republikový bronz a zkompletovali tak po zlatu mladších kadetů a stříbru mladších žáků do desíti let sadu letošních medailí na všechny cenné kovy.

Mladíci do šestnácti let narazili v semifinále šampionátu na pozdější mistry Draky Brno, kterým podlehli 9:2. Chuť si ale spravili v následujícím souboji o třetí příčku. Hrochům Brno v něm hráči Nuclears oplatili porážku ze základní skupiny a po výhře 9:6 mohli slavit zisk bronzových medailí. Třetí příčkou kadeti zopakovali doposud nejlepší umístění Třebíče v této věkové kategorii.

Starší žáci prošli základní skupinou Mistrovství ČR v Ostravě bez jediného zaváhání. Svým závěrečným vítězstvím nad Technikou Brno udělali radost i domácímu týmu Ostravy, který tento výsledek poslal společně s Třebíčí do závěrečných bojů o medaile. V rámci Final Four se již tento víkend utkají o nejvyšší příčky a titul mistrů ČR s Draky Brno a celkem SaBaT Praha. Lukáš Pacal z Nuclears Třebíč byl v Ostravě vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Podzimní české šampionáty zakončí nejmladší kategorie do osmi let, jejíž vrcholná akce byla přeložena až na příští sobotu. Definitivní tečku za baseballovou sezonu pak udělá tradiční charitativní turnaj na třebíčské Hvězdě 25. října 2014. Výtěžek z turnaje a dražby baseballových relikvií půjde tentokrát na dostavbu dětského hřiště, které vyrůstá v těsném sousedství hlavního stadionu.