Favorizovaní Jihomoravané byli posílení o hráče, kteří pravidelně nastupují v první lize a nebo mají dokonce zkušenosti i z nejvyšší tuzemské soutěže. „Ti kluci jsou na soupiskách extraligy a proti nám měli výškovou převahu," dodává trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

Domácí se naopak museli vypořádat kromě dlouhodobých marodů i absencí kapitána Čermáka a Cejpka. Třebíčští v úvodní desetiminutovce působili ustrašeně a toho soupeř využil. Hosté dostávali příliš prostoru a potrestali téměř každou chybu. „Špatně jsme začali a než zlepšili obranu, prohrávali jsme o patnáct bodů," komentuje domácí kouč.

Ve druhé čtvrtce se mužstvo z Vysočiny zlepšilo, přidalo na důrazu a snížilo náskok Brňanů na rozdíl sedmi bodů. Ovšem Brňané si vedení pohlídali a v polovině zápasu vedli poměrem 38:28.

Ve třetí čtvrtině se hrála vyrovnaná partie a oba aktéři nabídli divákům atraktivní basket. Jenže Třebíčští si neodpustili několik chyb a Brno zvýšilo na rozdíl patnácti bodů. „Druhá a třetí čtvrtka byly vyrovnané a podařilo se nám snížit až na sedm bodů, ale pak jsme nedali dvě šestky a soupeř nám odskočil," posteskl si třebíčský lodivod.

Závěrečné dějství už měli hosté ve své režii, kteří vítězství postupně zvýrazňovali až na konečných 49:72. „Zkoušeli jsme to stáhnout, ale soupeř nám utíkal, a proto jsme po většinu času prohrávali o dvanáct bodů. V závěru už nám docházely síly a hosté zvyšovali náskok. Brno je hodně těžký soupeř a jeden z aspirantů na postup," uvedl na adresu soupeře Smital.

Třebíč - SAM Brno 49:72
Body a sestava Třebíče: R. Černý 10, Špaček 10, Vrtal 10, Sladký 6, Diviš 4, D. Černý 3, Ferdan 2, Janík 2, Janků 2, Vérosta. Čtvrtiny: 9:23, 19:15, 13:18, 8:16.