TŘEBÍČ - ŽĎÁR N. S. B 56:81
Hosté už v páté minutě soupeři odskočili a domácím se ztrátu dohnat nepodařilo. „Žďár nás bohužel ničím nepřekvapil. Byli jsme na ně připravení, ale mají dva výborné hráče, které se nám ubránit nepodařilo. Celé utkání jsme prohrávali. Špatně jsme začali, pak se hra trošičku vyrovnala, ale v každé čtvrtině jsme tahali za kratší konec, čemuž odpovídal i výsledek," komentoval po utkání třebíčský trenér Vladimír Smital.

Jeho svěřenci se trápili i ve druhé polovině zápasu. Kamenem úrazu byla zejména střelba a přechod do útoku. Hosté si tak vítězství bez problémů pohlídali.

„Snažili jsme se ve třetí čtvrtce stáhnout ztrátu, ale vůbec se nám nedařilo. Zlepšili jsme sice obranu, ale měli špatný protiútok. Nešla nám střelba, a to jak ze střední vzdálenosti, tak i za dva body. O tom svědčí našich 56 bodů. Prohráli jsme zaslouženě. Žďár byl lepší, i když jsme si mysleli, že bychom ho doma potrápit mohli," mrzelo domácího kouče.
Body a sestava Třebíče: Vrtal 15, Špaček 11, D. Černý 7, R. Černý 6, Jaromír Svoboda 6, Ferdan 4, Janík 4, Čermák 2, Babák 1, Sladký, Šárka. Čtvrtiny: 13:22, 13:18, 13:19, 17:22.

TŘEBÍČ - JIHLAVA B 75:59
Kromě vlažného vstupu do utkání, který třebíčský trenér Vladimír Smital vyřešil oddechovým časem, byli domácí lepším týmem. Počáteční ztrátu stačili smazat ještě do konce první části, kterou proháli o pouhý bod. Ve druhé čtvrtině úřadovali hostitelé, vypracovali si devítibodový náskok a odvrátili tak hrozbu, že by zopakovali výkon z předešlého zápasu.

„Tentokrát jsme začali daleko lépe. Využívali jsme výškovou převahu, hlavně se nám dařila střelba za dva body a dobře jsme bránili. Všichni kluci, co se na hřišti vystřídali, odvedli maximum a někteří i něco víc. Všem se dařilo," byl spokojen třebíčský lodivod.
Domácí náskok postupně navyšovali, ale na přelomu třetího a čtvrtého dějství začala Jihlava dotahovat. Třebíčští se opět začali trápit v koncovce. Hostitelé však závěr zvládli a připsali si důležité vítězství.

„Byli jsme tentokrát celý zápas lepší. Na konci třetí čtvrtiny a na začátku čtvrté se soupeř snažil a z náporu snížil na šest bodů. V závěru jsme ale body dali my a utkání dovedli k vítěznému konci. A jsme za to rádi," uzavřel hodnocení Smital.
Body a sestava Třebíče: Vrtal 13, Šárka 12, Jaromír Svoboda 11, D. Černý 8, Ferdan 8, R. Černý 6, Diviš 6, Čermák 4, Špaček 3, Babák 2, Sladký 2. Čtvrtiny: 19:20, 20:10, 22:17, 14:12.