TŘEBÍČ - HUSOVICE 67:68
Lepší vstup do zápasu měli domácí, kteří proti loňskému vítězi soutěže vedli po první čtvrtině o šest bodů. Třebíč si dobře počínala i ve druhé části a podařilo se jí náskok navýšit. Jenomže postupem času se obraz hry změnil a favorizované Husovice vyrovnaly hru.

„Přijel nejlepší tým soutěže, ale my jsme ho potrápili. Utkání bylo od začátku vyrovnané. Chvíli jsme prohrávali a chvíli vedli, ale bylo to jen několik málo bodů, a tak se to střídalo od začátku až do konce," komentuje třebíčský kouč Vladimír Smital.

Duel byl vyrovnaný po celý druhý poločas. Oba aktéři se ve třetí i čtvrté desetiminutovce přetahovali o těsné vedení. Hostitelé vedli v závěru o dva body, ale o senzační výhru nad lídrem jí připravila tříbodová trefa legendárního Josefa Jelínka v samotném závěru.

„Poslední čtvrtinu jsme byli lepší a měli pořád čtyři nebo šest bodů náskok. Bohužel jsme při dvou příležitostech neskórovali a soupeř snížil z jednoho protiútoku na rozdíl dvou bodů. Deset vteřin před koncem se nám nepodařilo zabránit jednomu útoku, dostali jsme trojku a prohráli jsme," posteskl si domácí lodivod.

Jeho svěřenci už neměli dostatek času odpovědět, ale třebíčský tým měl osud zápasu ve svých rukou. „Bohužel ta nekoncentrovanost, nebo jsme si už byli jistí, že vedení udržíme, nás stála vítězství. Neuhlídali jsme jejich střelce," smutnil šéf třebíčské střídačky.
Body a sestava Třebíče: Jančár 12, Špaček 11, Čermák 9, Jaromír Svoboda 8, D. Černý 7, Janík 6, Janků 6, Šárka 6, Milota 2, Balko, Diviš. Čtvrtiny: 18:12, 20:24, 17:19, 12:13.

TŘEBÍČ - HUSOVICE B 77:69
Na svěřencích Vladimíra Smitala a Karla Janíka byla patrně znát smolná porážka od vedoucího celku soutěže. Utkání s týmem ze suterénu tabulky nabídlo vyrovnanou partii, kdy se třebíčští basketbalisté trápili.

„Zápas byl vyrovnaný. Soupeř, i když přijel v osmi lidech, nám kladl hodně velký odpor. Řekl bych ale, že jsme byli nakonec trošičku lepší a s přestávkami jsme asi tři čtvrtě zápasu vedli, ale bylo to jen o dva, tři nebo čtyři body. Nikdy jsme si nevypracovali vyšší náskok," pravil domácí trenér Vladimír Smital.

Od třetí čtvrtiny hostitelé zpřesnili střelbu a získali náskok, který ale v poslední desetiminutovce ztratili. Ovšem vedení se domácím podařilo získat zpět a tentokrát byl pro ně konec šťastnější.

„Závěr tentokrát vyšel nám, i když jsme toho měli také dost. Myslím, si že soupeři i došel dech a už nestíhal. Možná by bylo rozhodnuto dříve, ale nakonec to dopadlo tak, jak dopadlo. Jsme rádi, že jsme s předposledním mužstvem získali dva body. Soupeř nám ukázal, jak se soutěž vyrovnaná," hodnotí Smital.
Body a sestava Třebíč: Jančář 21, Jaromír Svoboda 18, Špaček 13, Balko 7, Milota 6, D. Černý 5, Janků 5, Čermák 2, Diviš, Jan Svoboda, Šárka. Čtvrtiny: 15:13, 19:18, 20:21, 23:17.