Na svěřence Vladimíra Smitala zbyla až sedmá příčka v tabulce. „Rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů mezi námi a dalšími třemi týmy. Lepší vzájemné skóre jsme měli s Jihlavou a Tesla (Brno) skončila osmá. My jsme chtěli být pátí, ale nedá se nic dělat," řekl po skončení dlouhodobé fáze sezony trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

Podle jeho slov je soutěž vyrovnaná. „To je vidět hned při prvním pohledu na tabulku. Takovou vyrovnanost výsledků ještě nepamatuji, to jsem nezažil ani ve druhé lize, kterou jsme hráli dlouhá léta," krčil rameny třebíčský lodivod.

Ani jeho mužstvo se nevyhnulo zraněním a marodka se poměrně rozhodla, což při úzkém kádru znamená velké oslabení. V závěrečných kolech, konkrétně při domácím utkání s B-mužstvem jihlavské Vysočiny se vážně zranila opora Michal Čermák. Pro Čermáka sezona kvůli přetrhané achillovce skončila. V posledním utkání se zranil i Michal Balko.

„Ten nebude na 90 procent. V týdnu měl teploty Špaček a je otázkou, jak se dá za několik dní do pořádku. Já se obávám, že nám bude chybět, a ještě nevíme, jak na tom budou naši vysokoškoláci," počítá absence šéf třebíčské střídačky a dodává: „Odešli nám dva střední rozehrávači."

Smital bude muset přeskládat sestavu. „Bude to ležet i na mladých hráčích. Uvidíme, jak se s tím tlakem vypořádají. Také bude záležet, s čím nastoupí soupeř a jestli bude rozhodčí pískat fauly nebo naopak tolerovat tvrdou hru, která nám moc nevyhovuje," pravil třebíčský kormidelník.

Ten očekává, že soupeř na čtvrtfinále posílí o pendlující hráče z A-týmu. „Uvidíme, s čím k nám Žďár přijede. Když jsme s ním hráli asi před měsícem, byl posílen o hráče ze druhé ligy. Mají silný útok i obranu, pro nás bude největší šancí se prosadit pod košem," avizuje třebíčský kouč, který se před sezonou netajil vysokým cílem.

A to i přes to, že na začátku play-off stojí v cestě silný Žďár nad Sázavou B. „Ve čtvrtfinále jsme skončili už loni a letošním cílem je finále. Proti Žďáru nechceme nic jiného, než vyhrát a postoupit," nechal se slyšet Smital.

Play-off OP I
Čtvrtfinále – 1. zápasy, pátek od 18.55: Tesla Brno – Husovice. Sobota, od 15.00: Jihlava B – Černá Pole, od 17.00: Boskovice – Zlín B, od 19.00: TŘEBÍČ – Žďár nad Sázavou B.
Odvety – pátek od 19.00: Zlín B – Boskovice. Sobota, od 18.30: Husovice – Tesla Brno. Neděle od 10.00: Černá Pole – Jihlava B, od 12.00: Žďár nad Sázavou B – TŘEBÍČ.

Vyřazovací část se hraje na dva zápasy. První utkání se uskuteční na palubovce hůře postaveného týmu v tabulce. Po následné odvetě rozhodne o postupu do semifinále v případě, že nezvítězí stejné mužstvo jako v úvodním klání, celkové skóre z obou zápasů.