Na stadion Na Hvězdě přijeli hostující Hroši s velkými ambicemi. Ale hned první utkání jim bylo varováním. Nuclears vedli po čtyřech směnách 4:1, hostům se ale v následné směně podařilo vyrovnat a nakonec skóre i otočit ve vlastní prospěch. Jako vztyčený varovný prst však Hroši tvrdou šichtu nepochopili.

V odvetě totiž naprosto dominovali Nuclears. Režisérskou taktovku převzal do svých rukou třebíčský nadhazovač Ryan Johnson. Ten si připsal Complete Game a proti Hrochům zaznamenal osm strikeoutů.

Třebíč znovu skvěle vstoupila do utkání, po pěti směnách vedla 5:0. V podání hráčů Nuclears však byla zdrcující následná šestá směna. V ní si připsali hned sedm doběhů a rozhodující náskok. K vidění byly i dva třímetové odpaly. V dalším inningu totiž Hroši nedokázali bodovat. Utkání tak ukončeno rozdílem ve skóre v sedmé směně za stavu 12:0.

Podobně ofenzivní baseball se poté hrál v rozhodujícím utkání v Brně. Po vyrovnané první směně (3:3) si Třebíč vybudovala náskok, na který už Hroši nedokázali adekvátně zareagovat.

Nuclears odpálili celkem devatenáct hitů a vyhráli 12:6. Na pěti bodech měl podíl Robin Vávra, který předvedl skvělou formu a svých pět nástupů na pálce dokázal proměnit ve čtyři úspěšné odpaly. Ke čtyřem staženým doběhům přidal ještě jeden vlastní.

O víkendu hrají Nuclears s dalším brněnským celkem. Proti mistrovským Drakům budou hrát doma ve druhém (sobotním) utkání, v pátek a v neděli se představí na jejich půdě.