První ze závodů startoval na trati 1,5-40-10 km, kde se prezentovalo 129 závodníků. Plavalo se v neoprenech a cyklistická část probíhala v šesti okruzích na uzavřené silnici, jelo se v dešti a povolená jízda v „háku“ byla o to náročnější.

Závěrečná běžecká desítka rozhodla o pořadí závodu. Do něj se na start z TJ Spartak Třebíč postavil Petr Mejzlík. Díky vydařenému plavání a hlavně cyklistice se mu podařilo v kategorii 55-59 let vyhrát časem 2:17,34 hod. (celkově 61. místo). Vítězem závodu se stal Slovák Ondrej Kubo časem 1:49,11 hod.

Následoval závod s polovičními objemy. Na start se postavilo 169 účastníků. Závodilo se již bez neoprenů a sprintovalo se za slunného počasí. Z tréninkových důvodů se Mejzlík postavil na start i tohoto závodu. Celkově dokončil na 73. místě, avšak v jeho kategorii z toho byla opět první příčka časem 1:15,20 hod. V závodě zvítězil druhý Čech ve startovní listině František Kubínek z Brna časem 56:29 min.

Koncert skupiny Carmen.
Hostem setkání rockových legend ve Starči bude skupina Carmen

„Jsem rozzávoděný a s formou, kterou bych rozhodně po takové sérii závodů určitě nečekal. Ale tohle mi vyhovuje, nemusím trénovat a závody mě posouvají dopředu víc než vyčerpávají. V prvním závodu mi pomohlo, že jsem se dvě kola držel s vedoucím balíkem slovenské špičky, dojeli mě o kolo, a to rozhodlo, že jsem všem soupeřům hodně ujel. Ale i osmatřicáté plavání bylo super. A počasí a trať přímo pro mě. Déšť, rovina a hákový závod, to mi sedí a baví mě to. A ten druhý závod byl hec, co vydržím. Kamarád ze Slovenska a soupeř z kategorie si to dal taky a oba jsme byli tak rozjetí, že dojel druhý. Ostatní nás nestíhali a třetí byl až devět minut za námi,“ komentuje Petr Mejzlík, který má už další plány.

„Vzali jsme to jako přípravu na Slovakmana, který bude pátého srpna v Piešťanech, a v sobotu jedu mistrovství Evropy v kvadriatlonu ve Zwickau v Německu,“ doplňuje třebíčský triatlonista.