Celý víkend se závodilo v nejbližším okolí Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského – na dunajském nábřeží a na Mostu Lafranconi. V sobotu se pro 130 závodníků odehrály kvalifikace na trati 0,175 – 5 – 1,5 km, při nichž triatlonisté nastupovali na trať po 12 účastnících. Nejlepších 48 pak postoupilo do nedělních eliminačních kol.

Nejlepších 24 z eliminace postoupilo do čtvrtfinále A, zbylých 12 se připojilo k závodníkům na 37. až 48. místě z kvalifikace a společně závodili ve čtvrtfinále B. Z nedělních čtvrtfinále pak postoupilo 16 nejlepších do semifinále, odtud pak prošlo deset nejlepších do finále.

Mezi úplnou elitu se z oddílu TT TJ Spartaku Třebíč probojoval věkem ještě junior Tomáš Kříž. Celkově obsadil 9. místo a mezi juniory to znamenalo třetí příčku. V závodě startoval také Petr Mejzlík z třebíčského klubu. Celkově obsadil 77. příčku a mezi muži 50-59 let skončil na sedmém místě.

„Na postup nebyla šance, ale zážitek moc hezký. Po zdravotních problémech pravidelně začínám se závody 19. května, kdy se jede ME v kvadriatlonu v Lazinově,“ doplňuje Petr Mejzlík.

Marie Tomešková