O poslední mistrovské tituly v kvadriatlonu se bojovalo dvacátého července v Maďarsku. V sázce byly tituly mistrů světa ve sprint kvadriatlonu na tratích 0,75 km plavání, 20 km cyklistiky, 5 km na kajaku a 5 km běhu.

V krásném prostředí Topnar Beach – Lake Beseda u Kaposváru se na start ve zničujícím vedru postavilo přes 70 závodníků ze sedmi zemí, Maďarska, Belgie, Slovenska, Srbska, Polska, Německa a České republiky.

Mejzlík využil poslední šanci a po dvou druhých místech z mistrovství Evropy (Týn nad Vltavou a německý Koberbachtal) se mu podařilo zvítězit v čase 2:00,12 hod. před domácími Sándorem Bodim a Szilárdem Kovácsem.

Zdeněk Mikoláš po vítězství v Týnu nad Vltavou a druhém místě v Koberbachtalu se stal vícemistrem světa a časem 2:18,33 hod. se zařadil mezi vítězného Poláka Jerziho Gendeka a domácího Enreho Szebenia.

„Byl to povedený závod,“ pochvaloval si spokojený Petr Mejzlík. „Na kole jsem přijel dokonce před všemi padesátníky. Kajak byl hodně houpavý, opět foukalo, ale dojel jsem to důstojně. Na běhu jsme se míjeli a po náskoku z první části závodu jsem věděl, že mě nedoběhnou. Vyšlo to, hezky se mi závodilo a vypadá to, že svoji kategorii ve svěťáku už po šesté vyhraju. Teď se budu soustředit na Český a Slovenský pohár v triatlonu,“ plánuje Mejzlík.

Jako první v absolutním pořadí proběhl cílem a titul obhájil další Čech Tomáš Svoboda (1:26,56 hod.) před Belgičanem Williamem Petersem a domácím Ferencem Csimou.

Světový pohár má před sebou ještě poslední tři závody. V srpnu se závodí ve Španělsku, následují Anglie (1. 9.) a Maďarsko (8. 9.).