V neděli se k promočené trati přidalo citelné chladno, občasné dešťové přeháňky a především ostrý vítr. A i za těchto podmínek vyrazili v 10.30 hodin všichni na trať. Do cíle dorazili první účastníci kategorie Family. Trať dlouhou 14 km absolvoval i nejmladší účastník závodu Jindřich Říha (2012) z Jaroměřic nad Rokytnou. Suverénně nejúspěšnější však byla dvojice Robin (2008) a Michal Kotačkovi, startující za Vysočina Cycling. Ti dosáhli skvělého času 35:35 minut.

V čase 1:35:18 hod. přijel do cíle první ze třináctičlenného pole v kategorii Open Radek Hrdlička. Jediná žena Eva Šolcová zvládla trať dlouhou 42 km v čase 2:20:52 hod. Největší pozornost tradičně budí hlavní kategorie, v níž závodníky čekala porce 60 km, vedoucí z velké části po polních a lesních cestách. S tratí se nejlépe popral Přemysl Gryc startující za Nativesport Brno, který startoval v kategorii M30 a do cíle přijel v čase 2:04:01 hod. Z dvojice žen byla úspěšnější Hana Vejrostová v čase 2:39:00 hod.

Poháry dostali sice jen ti vůbec nejlepší, ale v nedělních klimatických podmínkách však zvítězili úplně všichni, kteří se postavili na start, neboť také všichni závod dokončili. Vztah účastníků závodu nejlépe vystihuje nápis na dresu dvanáctinásobného účastníka závodu Milana Netolického (1958) z CK Vinohradské šlapky Brno. „Když šlapu, tak žiju.“