MAC EAGLES BRNO – PŘIBYSLAVICE 4:1

Hrál se oboustranně útočný hokejbal. Ve vyrovnané první třetině se ujali vedení zásluhou Bednáře hosté. Slza poté nevyužila několik šancí skóre navýšit, a tak v 11. minutě udeřilo na druhé straně, když zakončil pohlednou kombinaci brněnský Sobotka.

Prostřední část začali domácí náporem a brzy otočil vývoj utkání na jejich stranu extřebíčský Trybuček. „Rozdílová branka mohla padnout do jakékoli brány, ale po naší chybě v obraně se podařilo skórovat do odkryté branky soupeři," mrzelo přibyslavického obránce Marka Bacúra.

Jeho tým musel poté riskovat a Brňané mohli zvýšit ještě do druhé přestávky. Skóre se však znovu měnilo až v posledním dějství. Jihomoravané si vedení pojistili ve 41. minutě po individuální akci Fišara.

Pojistku přidal při závěrečné power-play Slzy Jelínek. „Na základě druhého gólu, kterým se soupeř ujal vedení, jsme museli otevřít hru, což se nám nevyplatilo. Hráči Brna celkem čtyřikrát překonali Schönbergera, který utkání dochytal i přes zranění, jež si přivodil po srážce s domácím hráčem. Bylo to na hraně brankoviště," okomentoval hostující bek.

Branky a nahrávky: 11. Sobotka (Drenčko), 22. Trybuček (Drenčko), 41. Fišar, 45. Jelínek – 6. Bednář (Benáček). Rozhodčí: Chocholouš, Jemelka. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Přibyslavice: Schönberger – Gric, Hvězda, Fučík, Bacúr – Bednář, Benáček, Němec – Vozárik, Doležal, Malý – Vošmera.

SK JIHLAVA – TŘEBÍČ 3:2
Jihlavským se povedlo odstartovat derby rychlými brankami Píbila a Trávníka, ovšem to nakoplo i Třebíč, která se díky aktivní hře a střelci Němcovi dostala zpět do zápasu. Druhé dějství moc hokejbalové krásy nepobralo.

Hodně faulů a vyloučených hru kouskovalo, i tak se ale dva gólové momenty zrodily. V přesilové hře se trefil třebíčský Nováček a bylo srovnáno. Hostům ale euforie nevydržela dlouho, jelikož v závěru třetiny neuhlídali Pošvice, který pláchl obraně a nedal Štosovi šanci – 3:2. „Hráli jsme dobře, kluci bojovali a zápas to byl vyrovnaný, což se projevilo i ve skóre. Škoda toho třetího gólu," posteskl si obránce Slzy Martin Hanzl.

Nic jistého však domácí neměli, a tak na nich byla v úvodu třetí patnáctiminutovky zjevná snaha o pojistku. Z ní pramenily i šance, ale branka žádná. Nakonec museli hráči SK děkovat brankáři Bártů, který v poslední minutě kryl nájezd třebíčského Mejzlíka. „Bod jsme si zasloužili," řekl autor vyrovnávající branky Třebíče Roman Nováček.

Branky a nahrávky: 6. Píbil (Pošvic, Bártů), 7. Trávník (Dolejší), 27. Pošvic (Trávník, Průcha) – 10. Němec, 20. Nováček (Němec, Ludes). Rozhodčí: Dubský, Komárek. Vyloučení: 10:8, navíc R. Nováček (TRE) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Třetiny 2:1, 1:1, 0:0. Třebíč: Štos – D. Ludes, Šplíchal, Roubec, Hanzl, R. Nováček, Pelikán – Mejzlík, Štveráček, Janda, Němec, M. Ludes, Chlubna, Igersky, A. Nováček, Jonáš, Helísek, Riedl.