Posledním prvoligovým celkem, který se postavil Třebíči do cesty,“ byl pražský tým SaBaT. Na hřišti soupeře předvedli Nuclears trpělivý výkon a díky dobré práci na nadhozu a v poli nedovolili SaBaTu skórovat. Sami zaznamenali tři doběhy a vyhráli tak 3:0.

To třebíčská odveta přinesla divoký zápas, který se pro Nuclears vůbec nevyvíjel dobře a i s přispěním pěti chyb domácí obrany se soupeř ujal už v úvodu druhé směny vedení 0:5. V dohrávce inningu naštěstí procitl útok Nuclears, jehož tlak završil odpalem do plotu a oběhovým homerunem Američan Luis Touron. Jenže na otočení výsledku z 0:5 na 6:5 zareagoval soupeř dalšími třemi doběhy ve třetí směně a znovu se ujal vedení.

To bylo ale ze strany Pražanů na pálce vše. Jejich snahu totiž zastavil Michal Pruša, který na nadhazovacím kopci vystřídal Američana Brandona Valentina. Na druhé straně útok Třebíče trpělivě sbíral v každé další směně po bodu a rozhodující náskok si vytvořil čtyřmi doběhy v sedmém inningu. Hvězdou domácích byl tentokrát kromě nadhazovače Pruši také americký zadák Luis Touron, který předvedl dva odpaly do plotu a sám doběhl pro čtyři body. Tři doběhy pak přidal další Američan Derron Davis a po dvou Robin Vávra se Zdeňkem Kutílkem.

Baseballisty čeká v nadstavbě ještě šest utkání s extraligovými celky. „Že jsme si už teď zajistili Extraligu i pro příští sezónu, rozhodně neznamená konec našeho snažení. S hráči máme jasný cílm, a tím je vyhrát celou nadstavbovou část. Těšíme se na duely s těmi nejsilnějšími týmy,“ odpovídá manažer domácích Jan Gregor na dotaz, zda jeho celek s udržením nejvyšší soutěže neztratil motivaci do zbývajících utkání.

Už tuto sobotu 18. července se diváci Na Hvězdě můžou těšit na dva zápasy s Technikou Brno, která je v tabulce těsně za Třebíčí na druhém místě, což slibuje vyrovnaná utkání. První zápas začíná ve 13 hodin a odveta je pak na programu od 16 hodin.

Ilustrační foto
Macháček sice stihl hattrick, ale Horní Újezd přesto prohrál