Zatímco ženy v II. lize poskočily už na třetí místo, žáci atletických tříd vyhráli celostátní Pohár rozhlasu a odchovanec oddílu Petr Svoboda zlepšuje český rekord a chystá se na olympiádu, muži skončili v Liberci při III. kole I. ligy znovu poslední.


Seznam zraněných rozšířil ještě Josef Bednář a navíc chyběl i Jan Svěrák. Zbytek družstva vedl od počátku marný boj proti celkům, které stále častěji využívají k hostování cizince, což rozpočet třebíčského Spartaku v žádném případě nedovoluje. Právě polští skokani jsou největšími soupeři výškaře a trojskokana Kamila Kotlíka, který je letos nejdůležitější postavou třebíčského družstva. Forma se po zranění vrací Josefu Chybovi a velmi dobře při svém prvním letošním startu vedl na vysokých překážkách Martin Nováček.


V posledním kole, jež proběhne 23. srpna ve Staré Boleslavi, se snad vrátí i sprinterům, kteří byli po několik sezón hlavními oporami týmu. Rovněž doufejme, že nastoupí uzdravený Ondřej Sobotka, protože šance na záchranu první ligy žije. Buď musí Spartak Třebíč porazit Ústí nad Orlicí o více než 60 pomocných bodů, čímž při rovnosti hlavních bodů vyhraje na pomocné, nebo musí být mezi Třebíčí a Ústím jeden libovolný celek, aby Třebíčští měli o hlavní bod víc. Pak by je čekala baráž, ale unikli by přímému sestupu.

MIROSLAV ZEIBERT