Prolínací soutěž o první atletickou ligu v Čechách se uskuteční v Třebíči, atletky a atleti v barvách Spartaku budou mít výhodu domácího prostředí.

Konkurence bude ovšem velká, baráž atletický svaz vypsal pro deset družstev mužů a dvanáct družstev žen. Už v týdnu bylo ale známo, že se všichni nezúčastní, boje o udržení první ligy vzdal Triatlet Karlovy Vary, o postup do vyšší soutěže nezabojuje Litomyšl.

Havlíčkobrodské stolní tenistky rozehrají v pátek novou sezonu. Ilustrační foto.
Havlíčkobrodské stolní tenistky rozehrají sezonu. Na úvod myslí na dvě výhry

Třebíčští muži se musí umístit do čtvrtého místa, aby mohli zůstat v první lize i v sezoně 2024. „Věříme, že do čtvrtého místa bychom se měli vejít, ale uvidíme až v sobotu,“ odhadoval trenér třebíčských atletů Jiří Kliner.

K dispozici by mělo být jedenadvacet mužů, kromě Ondřeje Veselého, který už odcestoval na studia do Spojených států, nikdo nechybí. Do bojů tak zasáhnou i úspěšní juniorští reprezentanti Adam Havlíček nebo Ondřej Loupal.

V úvodním kole B skupiny 1. A třídy zvítězili fotbalisté Bedřichova (ve žlutém) v Koutech 1:0. Koutští nebodovali ani v následujících dvou zápasech.
Kouty se trápí. V létě jsme se nescházeli, máme i těžký los, vysvětluje Munduch

Na první ligu myslí i třebíčské ženy, které by se v případě úspěchu přesunuly z druholigové moravské skupiny E mezi kluby v Čechách, kde několik let už působí muži třebíčského Spartaku. V sobotu bude ale chybět Renata Láníková, dorostenecká mistryně republiky ve skoku do výšky.

Baráž o první ligu v Čechách v sobotu v Třebíči začíná v půl jedenácté, závěrečné štafety startují ve tři čtvrtě na pět odpoledne.