Zatímco Třebíčští sezonu spíše dohrávají, pátá Slza vyhlíží play-off. „V zápase už o nic nešlo. Třebíč se do play-off už nedostane a my máme postup jistý," měl jasno po utkání přibyslavický trenér Stanislav Bartheldy.

Utkání začalo zostra a hned v úvodu bylo k vidění po jedné šanci na obou stranách. Duel však v dalším průběhu příliš hokejbalové krásy nepobral. Domácí sehranost soupeře nahrazovali bojovností.

Techničtějším hostům se nedařila kombinace a do hry se dostali až ve 12. minutě, kdy využil dvojnásobnou přesilovku Brym. Vzápětí při následné klasické početní výhodě zvýšil Bacúr. Třebíč stačila do první přestávky snížit přesnou trefou při přesilové hře v podání Romana Nováčka.
Hrdina zápasu na domácí straně ve druhé třetině proměnil i přesilovku pět na tři a bylo srovnáno. To ale nebylo ze strany třebíčského střelce vše. Roman Nováček totiž zkraje třetí části zkompletoval hattrick a tím i dokonal obrat.

„My jsme nebyli schopní založit akci, nahrát si a umožňovali jsme tak soupeři hrát. A domácí toho využili. Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Měli jsme dobrý jen úvod, vedli 2:0, ale pak jsme soupeře poslali zbytečnými fauly do hry. O první přestávce jsme si něco řekli a hra se trošku zlepšila, ale přesto soupeř dokázal výsledek otočit," hořekoval hostující kouč.

Ve zbytku řádné hrací doby hrála Třebíč údržbu a to jí vycházelo až do samotného závěru. Jenomže necelou půlminutu před třetí sirénou přišla souhra hostí a na jejím konci stál po Bednářově střele dorážející Benáček.

„Hra byla vyrovnaná. Dlouho jsme je do ničeho nepouštěli, ale pak přišly dvě střely a soupeř z toho dal dva góly z přesilovek. Nám se to podařilo otočit šťastnou brankou, ale v poslední minutě jsme udělali chybu a bylo vyrovnáno," posteskl si hrající vedoucí mužstva Třebíče a střelec tří branek Roman Nováček.

O osudu zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se domácí neprosadili ani jednou, zatímco bonusový bod pro Přibyslavice zajistili Malý se Zeleným. „Nájezd jsme neproměnili ani jeden, z prvního jsme dali tyčku, ale bod proti Přibyslavicím je dobrý," uzavřel hodnocení Nováček.

Favorizovaní hosté tak unikli porážce 27 vteřin před koncem základní hrací doby. „Se štěstím se nám podařilo vyrovnat dřív, než jsme stihli power-play a nájezdy už jsou loterie," komentoval Bartheldy.

Ten měl ke spokojenosti daleko. „Místo toho, abychom si něco zkusili před play-off, tak jsme si zkazili náladu. Kazili jsme jednoduché nahrávky a nechali si vnutit jejich styl hry. Navíc jsme je nechali rozehrávat a dostávali se pod tlak. Co jsme chtěli hrát, napadat jejich rozehrávku a dostávat je pod tlak, se otočilo proti nám. Kdyby Třebíč byla kvalitnější soupeř, tak nás potrestala a porazila," řekl závěrem hostující lodivod.

TŘEBÍČ – PŘIBYSLAVICE 3:4 sn
Branky a nahrávky: 14. R. Nováček (Štveráček), 20. R. Nováček (Pejchal), 31. R. Nováček (Němec) – 12. Brym (Gric), 13. Bacúr (Gric), 45. Benáček (Bednář), rozhodující nájezd: Malý. Samostatné nájezdy – proměnili: nikdo – Malý, Zelený, neproměnili: Štveráček, Němec – Bednář. Rozhodčí: Boháček – Prudík. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1. Třebíč: Koudela (Štos) – Riedl, D. Ludes, Šplíchal, Hanzl, Pejchal, R. Nováček, A. Nováček, Mejzlík, Němec, Chlubna, Štveráček, Ševeček. Přibyslavice: J: Schönberger – Fučík, Gric, Zelený, O. Schönberger, Benáček, Bednář, Malý, Němec, Vozárik, Bacúr, Brym.