Šlesingr předvedl výtečný závod. Měl pátý nejlepší běžecký čas a na střelnici trefil všech deset terčů. "Bylo to dobrý, povedlo se to. Každý výsledek do desítky do patnáctky je super a je to dobrá pozice do stíhačky," řekl biatlonista.

Na stupně vítězů to ale nestačilo. Kouč marek Lejsek odhadl, že sedm desetin jsou necelé dva metry. "Metřík? Není to moc. Je to jen sedm desetin. Dá se nabrat a ztratit skoro kdekoliv, v jakékoliv pasáži. Je to kousek a mrzí to," řekl Šlesingr.

Ztratit vzácné desetinky mohl v různé fázi závodu, ale nejspíš je "nechal" při střelbě vstoje. Hlídal si každou ránu a střílel třicet vteřin, o sedm vteřin pomaleji než třetí Beatrix. "Musel jsem si na to trpělivě počkat, nešlo mi střílet moc rychle. Nebudu říkat, že to tam bylo. Aspoň se mi povedlo ji odstřílet, taky jsem mohl ztratit a jet navíc 150 metrů," popsal Šlesingr, jak se vyhnul trestnému kolu.

Na stupně vítězů může zaútočit v nedělním stíhacím závodu. "Nemuselo by to být špatný, pojedeme v balíku a svezu se s nimi," řekl Šlesingr. Kontaktní závod má v oblibě. "Vždycky závodím raději se soupeři než se stopkami," podotkl.

Důležité bude, aby nepřepálil tempo a nenechal se vybláznit fanoušky, kterých znovu přijde přes třicet tisíc. "Diváci mě poženou," těšil se Šlesingr.