Sýkoru problémy se zády v bederní oblasti limitovaly výrazně již v závěru prvního dne při výšce. Přesto všechno se rozhodl v soutěži pokračovat a do druhého dne vstoupil druhým nejlepším časem na překážkách 8,02 sekundy a posunul se z desátého na sedmé místo.

V tyči si zvolil nejnižší základ ze všech, ale hned po prvním pokusu na 440 centimetrech zůstal ležet na doskočišti s bolestivou grimasou. Bolestivé zranění si způsobil při posledním tyčkařském tréninku před odjezdem na mistrovství Evropy.

Jiřího Sýkoru odvezli z doskočiště skoku o tyči na nosítkách
Třebíčský sedmibojař Jiř Sýkora opustil tyčkařský sektor na nosítkách

„Při tom pohybu na tyči tu bolest ucítil znova. Bohudík to na ploše vypadalo dramatičtěji, než to ve skutečnosti je," řekla novinářům šéflékařka české výpravy Karolína Bílková a dodala: „Už před odjezdem do Glasgow jej bolela záda a tyto potíže se nám nepodařilo zcela odstranit. Při všech pohybech, kdy dochází k prohnutí páteře, tady tu bolest cítil. Ale na hotel už odešel po neurologickém vyšetření po svých, bez léků na bolest.“

V závěrečném kilometru symbolicky uzavřel startovní pole a se ziskem 5 016 bodů obsadil konečné deváté místo.

Titul halového mistra Evropy v sedmiboji získal Španěl Jorge Ureňa, který byl při neúčasti obhájce titulu Francouze Kévina Mayera největším favoritem. Nasbíral 6218 bodů, což je nejlepší letošní světový výkon.

Vedení převzal hned v první včerejší disciplíně. Na překážkách si vyrovnal osobní rekord časem 7,78, což mu vyneslo úctyhodných 1 038 bodů, a vedení udržel až do konce.

Vyhrál i závěrečný kilometr. V něm si Brit Tim Duckworth, hnaný dopředu publikem, vylepšil osobní rekord o sedm sekund a udržel druhé místo před Rusem Iljou Škureňovem.

Martina Sáblíková
Sáblíková na vícebojařském MS překonala další rekord a slaví světový titul