Hrdinou finálové série s KT Praha se stal Tomáš Tregler, který vyhrál všechny čtyři své duely. Dvakrát porazil jedničku soupeře Martina Olejníka, na závěr celé série po pětisetové přetahované. „Pocity jsou to neskutečné. Dneska se lehce opijeme,“ prohlásila hvězda HB Ostrov v hodně emočním rozhovoru bezprostředně po utkání.

Velký příběh v odvetném zápase finále extraligy napsal i Michal Obešlo. Po středečním debaklu byl uklizený na pozici hráče číslo tři a z bláta vystoupal ke slávě. Martina Koblížka přehrál v pěti setech, když první dva prohrál.

Zpět ale k samotnému zápasu. Pokud byl ten první v havlíčkobrodské Birell aréně dramatický, tak odveta to ještě o řád posunula. Kloubouk dolů před tím, jak vzdorali hráči KT Praha, jak potrápili velkého favorita.

Dokonce se ujali vedení, když v úvodním duelu nevyužil vedení 2:0 na sety Dmitrij Prokopcov a prohrál s Olejníkem. V nejjednoznačnějším zápase pak Tregler smetl Pavelku, v extralize nad ním vyhrál už podeváté za sebou. Pak už přišlo zmíněné šťastné trápení Obešla a vše zakončil pětisetový triller jedniček týmů.

KT Praha – HB Ostrov 1:3
Olejník – Prokopcov 3:2 (-7, 8, 9, 4, 3), Pavelka – Tregler 0:3 (-5, -8, -3), Koblížek – Obešlo 2:3 (8, 2, -8,-7, -3), Olejník – Tregler 2:3 (9, -10, 9, -6, -8).