Třebíčští baseballisté vstupují do soutěže s jediným cílem – udržet soutěž i pro příští sezonu. Nuclears totiž, jako již tradičně, budou patřit k týmům s nejnižším věkovým průměrem.

Na soupisce se také letos objeví několik talentovaných odchovanců klubu, kteří teprve budou sbírat zkušenosti mezi dospělými.

K rychlé adaptaci jim má pomoci kvarteto zahraničních hráčů. První zápasy sezony budou pikantní pro Američana Anthony James Cipolla, který právě s týmem Arrows vybojoval v roce 2018 pro Ostravu historicky první mistrovský titul.

Kromě něj budou dres Nuclears oblékat jeho krajané Justin Robert Revels, hrající trenér Jeffrey Charles Barto a Kanaďan Ryan Johannes Johnson.

Ten vloni vyhrál Homerun Derby na Pražském baseballovém týdnu. Revels v minulém roce působil v profesionálních nezávislých ligách v USA, Barto, v uplynulých sezónách působil u Hrochů Brno.

Nedělní utkání Nuclears – Arrows je na programu od 13 hodin. Jako v současnosti na všechny sportovní duely se budou také utkání baseballové extraligy hrát bez diváků.

ROBERT VÁVRA, KAREL LÍBAL