Tou největší už je samotný termín, takhle brzy se ještě nikdy nejela, který stanovila Federace automobilového sportu. Horácké rallye se tak dostane cti zahajovat devítidílný seriál Ecosun Mistrovství České republiky ve sprintrallye a K4 Pohár České republiky v rallye. Soutěž se dále bude započítávat i do Mistrovství ČR juniorů, Dámského poháru a Poháru mládeže v rallye.


Centrum sice zůstane na Karlově náměstí v Třebíči, kde se v sobotu uskuteční start i cíl, ale těžiště závodu se přenese do okolí Náměště nad Oslavou a Velké Bíteše.


„Velkou výhodou je, že všechny čtyři měřené úseky, které se všechny pojedou dvakrát, jsou blízko sebe. Využili jsme osvědčené pasáže z minulých let a doplnili je opět o nové. Myslím si, že pro diváky by to mohl být velmi atraktivní závod,“ věří ředitel Horácké rallye Miloš Morávek.


Servisní parkoviště potom pojmou prostory kasáren ve Vícenicích. „V loňském roce byla řada výtek na nevhodné umístění servisního parkoviště, proto jsme se rozhodli pro změnu. Ve Vícenicích jsme měli v minulosti servisní zónu na ploše nedalekého letiště, tentokráte jsme servis umístili do objektu kasáren. Věříme, že ze strany soutěžících bude tato změna přivítána s povděkem,“ uvedl Morávek v tiskové zprávě.


Startovní pole čítá bez jedné posádky rovnou stovku a je prošpikováno zajímavými jmény. O vítězství se poperou piloti produkčních vozů Mitsubishi Lancer Evo IX (Roman Kresta, Jaroslav Orsák či Jan Jelínek), čtyř vozů specifikace WRC (Igor Drotár, okříšský David Komárek, Milan Pantálek a Jan Štěpánek) a vozů kategorie Super 2000 (Josef Peták, Roman Odložilík, Lukáš Lapdavský, Karel Macek).


„Zajímavostí startovního pole letošního ročníku jsou vedle jedenácti smíšených posádek i jedna vyloženě dámská dvojice Eva Vykydalová, Ivona Vyštějnová (Renault Clio Sport – pozn. autora),“ láká příznivce motorismu a rallye zvlášť Roman Ordelt.