Pořadatelé očekávají, že částka výrazně přesáhne sumu padesáti tisíc korun. „Dění okolo fotbalu v Moravských Budějovicích v poslední době stagnuje, tak jsme se s klukama rozhodli, že se připomene. Původně jsme plánovali malý turnaj za účast zhruba deseti týmů,“ nastiňuje jedna z duší turnaje Tomáš Kyzlink.

Jenže akce začala postupně nabobtnávat. „Řekli jsme si, že bychom mohli turnaj více zviditelnit a přispět dobé věci. Na google jsme našli nadaci Krtka a brzy se domluvili,“ pokračuje Kyzlink.

Přestože zasáhla koronavirová pandemie, účast bude nadmíru vysoká, přestože musely odříct některé zahraniční týmy. „Nakonec máme jednadvacet týmů a jen ze startovného vybereme přes padesát tisíc korun.“

K tomu můžou dárci přispívat na účet, rozjela se dražba dresů známých českých fotbalistů. „Třeba za Bořka Dočkala to bude minimálně sedm tisíc, za Vláďu Coufala tři. Snad to ještě poroste. Počítáme, že bychom mohli vybrat mezi sedmdesáti a osmdesáti tisíci,“ odhaduje Kyzlink.

Turnaje se chtěli zúčastnit i známé tváře, bývalý slávista Michal Lüftner nebo David Bartek z Bohemians Praha. „Michal se však už bohužel musel hlásit na Kypru a z prozaických důvodů není ani David. Přijedou ale zajímavé týmy z celé republiky: Prahy, Kladna či Ústí nad Labem,“ prozrazuje Kyzlink.

Pořadatelé pamatují i na doprovodný program. „Budou tam složky Integrovaného záchranného systému. Chtěl bych upozornit na vystoupení Petra Kaláska, což je několikanásobný mistr republiky ve Freestyle fotbalu.“

Charitativní turnaj O Krtečkův pohár začíná v sobotu v 9.00 boji ve třech základních skupinách. Po pěti týmech a nejlepší ze šestého místa postoupí do nedělního play-off. To začne v 10.00.