Snipery sestřelil čtyřgólový Kourek

Třebíč – Derby opět vyznělo lépe pro hosty. Florbalisté Okříšek a Kněžic oplatili třebíčským Sniperům domácí porážku z podzimu. Na rozdíl od tradičních dvojzápasů měla divize C na programu pouze jedno kolo, a to dvacáté.

27.2.2015

Tak si musel připadat trenér třebíčských florbalistů Michal Pazderník po prohraném derby s Okříškami. Snipeři se snažili kombinovat, ale... „Umřeli jsme na krásu,“ řekl kouč.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Hlavní pozornost na Třebíčsku strhlo právě okresní derby. To pro změnu ovládl spojený tým, který na příliš kombinující Třebíč vyzrál pozornou defenzivou a smrtícími protiútoky.

„Rozhodlo to, že soupeř víc chtěl. Nic nevymýšlel a šel za tím vsítit branku tou nejednoduší cestou. To my jsme to chtěli hrát až do kuchyně a to se nám nevyplatilo. Umřeli jsme na krásu," potvrzuje domácí trenér Michal Pazderník.

Po úvodním oťukávání samotného střetnutí nejprve nastřelil domácí Blažek tyč. Jako první však udeřili hosté, kdy rychlou rozehrávku pohotově zakončil v 6. minutě Kourek. Domácí se snažili nováčka soutěže přehrát kombinačně, ale ztroskotávali na pozorné obraně trpělivě hrajícího soupeře.

A když už v 10. minutě srovnal po dorážce Janíčkova náhozu Černý, odpověď hostí na sebe dlouho nenechala čekat. Okříšky podnikly další brejk, na jehož konci stál opět Kourek. Jeho týmu se vyčkávací taktika vyplácela, hosté ještě do přestávky zvýšili Davidem Salákem.

„Ze začátku jsme měli jasnou taktiku bránit od půlky a nevrhat se do žádných velkých akcí, a to se nám vyplatilo. V první třetině jsme hráli dobře od zadu a vycházely nám brejky," těšilo hrajícího trenéra Okříšek-Kněžic Jana Kourka.

V prostřední části se spíše bojovalo, než hrál pohledný florbal. Snipeři se pokoušeli zjednodušit hru, ale k výraznějšímu náporu to nevedlo. Skórovat mohl z přesilovky Janata, ale trefil jen tyč. A když už Třebíč snížila tři minuty před druhou přestávkou zásluhou Dlabače, vzápětí udeřilo na druhé straně. To když hattrick dokonal Kourek. Hostům vyšel vstup do závěrečného dějství, když nejprve ustáli oslabení a pak zvýšil na 2:5 Žák. O dvě minuty později přidal šestou trefu Okříšek Rampír a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

„Okříškám se podařilo odskočit, zatímco my jsme museli celou dobu dotahovat. Hráli jsme do jejich přehuštěné obrany a jejich brejky rozhodly. Ke konci jsme měli přesilovku a místo toho, abychom dali gól a ještě se pokusili s výsledkem něco udělat, inkasovali jsme. A na zvrat už nebyl čas," hodnotí kormidelník Sniperů.

Ve 51. minutě sice snížil třebíčský Štveráček a vzápětí se trefil i Dlabač, ale soupeř už potřetí během utkání odpověděl vzápětí. Poslední slovo však měl čtyřgólový hrdina utkání Kourek, který brankový účet derby nejen otevřel, ale i uzavřel. Po něm ještě mohl duel zdramatizovat Černý, ale po dorážce už potřetí za brankářem Neuwirthem zazvonila tyč.
„Drželi jsme se naší taktiky, se kterou jsme slavili úspěch, až do konce. A jsme rádi, zvládli jsme to," uzavřel hodnocení okříšský lodivod.

SNIPERS TŘEBÍČ – OKŘÍŠKY-KNĚŽICE 4:7
Branky a nahrávky: 10. Černý (Janíček), 37. Dlabač, 51. Štveráček, 52. Dlabač (Janata) – 6. Kourek (Žák), 10. Kourek (Molák), 13. D. Salák (Exner), 38. Kourek (Molák), 44. Žák (Kourek), 45. Rampír, 52. Kourek (D. Salák). Rozhodčí: Štolc – Zachariáš. Vyloučení: 2:3, navíc Molák (OKR) 5 min. Bez využití. Diváci: 150. Třetiny: 1:3, 1:1, 2:3. Snipers Třebíč: Bazala - Černý, Tůma, Papoušek, Petr - Petr Štěpánek, Štveráček, Dlabač, Samuel, Sýkora, Sigmund, Blažek, Janata, Janíček. Okříšky-Kněžice: Neuwirth – Plavec, F. Salák, Kourek, Svoboda, Špinar, Molák, Sajtl, Diviš, Exner, Rampír, Uher, D. Salák, Žák.