Snipery čekalo překvapení a po porážce na nájezdy v poháru končí

Dolní Cerekev – Druhé kolo florbalového Poháru České pojišťovny proti sobě svedlo dva rivaly z Vysočiny. Jihlavský výběr FBŠ hostil ve své domovské hale v Dolní Cerekvi třebíčské Snipery. Ti roli papírového favorita nesplnili a po lépe zvládnutých nájezdech postupuje dál Jihlava. „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože jsme byli hodně oslabení. Hlavní útočná síla týmu, startovala na turnaji na Slovensku a podle toho vypadalo naše zakončení," vysvětluje třebíčský kouč Michal Pazderník.

7.9.2016

Florbalisté FBŠ Jihlava o víkendu slavili postup do 3. kola Poháru České pojišťovny. V dolnocerekevské hale totiž přetlačili po nájezdech favorizovanou Třebíč! Foto: Michal Peterka

V prvním dějství branka nepadla, ale protože hosté hru hodně otevírali, tak šancí bylo k vidění celkem dost. Mnohem nebezpečnější byli Jihlavští, kteří měli několikrát velmi blízko k otevření skóre, jenže trápila je střelecká mizérie. „První třetina byla oťukávací a mnoho šancí nebylo," komentuje trenér Sniperů.

Po změně stran se Třebíč oklepala a hru vyrovnala, chvílemi přebírala iniciativu a v čase 26:40 využila nedůrazu domácích. Ránou k tyči se o první trefu utkání postaral hostující Blažek. Oproti první třetině ubylo šancí. Jedna se ale přece jen ještě ujala. Závaru před Štosovou brankou využil navrátilec Petr Jindra, který trefil skákající míček přesně pod břevno. „Ve druhé třetině jsme se ujali vedení, ale naopak to nakoplo Jihlavu a po zbytek třetiny byla lepší," uznal hostující lodivod.

V závěrečné části měli blíže k výhře v základní hrací době domácí, ovšem střelecká štěstěna ukázala FBŠ záda. Vítěze nakonec neurčilo ani prodloužení, takže na řadu přišla trestná střílení. Oba celky vystřídaly gólmany. V třebíčské brance se objevil Krejčí a v jihlavské Kulhan. Hned první nájezd skončil gólem, na který ale Jihlava rychle zareagovala. Rozhodnout se za stavu 1:1 mohlo v poslední sérii. Jenže rozhodčí dvě branky z důvodu stažení míčku dozadu neuznali, a tak přišla na řadu náhlá smrt. Lepší nervy měli Jihlavané. Kulhan chytil a kapitán Horský rozhodl o senzačním postupu do třetího kola.

„Ve třetí třetině jsme si vypracovali několik dobrých příležitostí, ale nemohoucnost nás stála lepší výsledek. Nájezdy, to je vždy loterie, bohužel vyhrála Jihlava a ukončila naše putování pohárem," uzavřel hodnocení Pazderník.

FBŠ JIHLAVA – SNIPERS TŘEBÍČ 2:1 sn
Branky a nahrávky: 34. Jindra, rozhodující nájezd: Horský – 27. Blažek (Janata). Rozhodčí: Vraspír, Janošťák. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Třetiny 0:0, 1:1, 0:0. Snipers Třebíč: Štos (Krejčí) – Vlček, Štveráček, Papoušek, Dlabač, Blažek, Sedláček, Janata, Kuželka, Svoboda.

7.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.