S postupem do vyšší soutěže to vyšlo až v následné baráži proti Frýdku-Místku. „Baráž hodnotím pozitivně. Myslím si, že jsme byli lepší v deseti třetinách z celkového počtu dvanácti. Postup je zasloužený. Nejlépe nám vyšel pořadový zápas číslo dvě, který jsme změnili v exhibici a vyvarovali se chyb. Jsem rád, že jsme dokázali vyřešit i problémy se sestavou, protože zraněných hráčů přibývalo a někteří nastupovali i přes bolesti. Nebyl jediný barážový zápas, který bychom odehráli ve stejné sestavě," bilancuje Pazderník a pokračuje.

„Cesta za předsezonním cílem byla hodně klikatá. Po loňské, neúspěšné sezoně skončilo v třebíčském dresu hned několik hráčů. Trio Černý, Štveráček, Brestovský odešlo na hostování, Nejedlý kvůli studiím přerušil kariéru a pro změnu hostování u nás skončilo hned trojici hráčů z Brna. Docela velký průvan," vyjmenoval trenér Sniperů.


Hlavně díky tomu nic nenasvědčovalo konečnému úspěchu, ale… „Podařilo se nám sestavu doplnit o několik velice platných hráčů, což Pavel Štěpánek, Rašeta, Sýkora i na závěru sezony příchozí Furdan ukazovali měrou vrchovatou.
Od prvního pohárového kola byli navíc do kádru zapracováni hráči juniorského týmu, Štos, Homolka, Kuželka, Kryštof Blažek a Vlček," hlásí šéf třebíčské střídačky.
Jeho svěřenci odstartovali sezonu pohárem České Pojišťovny, kde smolně vypadli ve třetím kole, ale účinkování v poháru bylo velkým přínosem.
„Do divizní soutěže jsme vstoupili úspěšně. První mírné klopýtnutí přišlo ve čtvrtém kole, ale byla to ztráta jen jednoho bodu po výhře na nájezdy. V tomto utkání proti Lubné tým ukázal svoji velkou morální sílu a ze stavu 0:5 udělal konečný výsledek 7:6. To nás nastartovalo k vítězné sérii, která skončila až v 11. kole v derby s Jihlavou. Tohle utkání jsme prohráli díky velké smůle a nemohoucnosti v zakončení," komentuje Pazderník.


Pak se ale vše vrátilo do zajetých kolejí. „Naštěstí jsme se po prohraném derby dokázali do druhého dne otřepat a v dalším utkání opět zvítězili. Slabší chvilku jsme si vybrali před Vánocemi, kdy jsme doma ztratili dobře rozehraný zápas s Hradcem Králové a hned po Novém roce klopýtli v Chrudimi. Tam jsme inkasovali rozdílovou branku čtyři vteřiny před koncem," ohlíží se šéf třebíčské střídačky.

Snipeři si však z toho vzali ponaučení a klíčové zápasy na začátku února dotáhli do vítězných konců. „Navíc jsme diktovali tempo hry, což v předešlých sezonách nebývalo zvykem, a předváděli soustředěnost po celé utkání. I těžká zranění spoluhráčů dokázala tým semknout, namotivovat hráče k tomu, aby nepolevili v koncentraci a následně vyhrávali i za své zraněné kolegy. Díky těmto výhrám jsme si s předstihem zajistili účast v bitvě o Národní ligu," těšilo třebíčského kouče.

Snipeři i přes kombinovanou sestavu dokázali v závěru divizní soutěže porazit každého, kdo jim přišel do cesty. Devatenáct výher jim zajistilo celkové prvenství v tabulce. „Dali jsme nejvíce branek, byli nejslušnějším týmem a měli také třetí nejúspěšnější přesilovku i obranu," doplňuje Pazderník.

Po základní části čekaly na jeho tým zápasy play-up proti Horní Suché. První utkání na severu Moravy bylo velmi vyrovnané a o vítězi rozhodlo prodloužení. Šťastnějším týmem byli domácí, kteří potvrdili pravidlo můj dům, můj hrad.


Horní Suchá si tak do Třebíče přivezla vedení 2:0 na zápasy. Snipeři sice nesložili zbraně a doma jednou zvítězili, jenomže ve druhém duelu před vlastním publikem na soupeře nestačili, a tak jim zbyla poslední šance v podobě nevyzpytatelné baráže proti nejhoršímu celku Národní ligy Frýdku-Místku.

Do souboje o všechno vstoupili Třebíčští opět na půdě soupeře v Čeladné vítězně. Snipeři domácí odvetu proměnili v exhibici a po prvním hracím víkendu zaslouženě vedli 2:0 na zápasy. Díky této konstelaci mohli Snipeři rozhodnout o postupu už v dalším utkání v Beskydech, ale Severomoravané byli tentokráte proti, tak se vrátila série na Vysočinu. Postupové oslavy mohly tedy propuknout až po celkově čtvrtém duelu v Třebíči.

„Toto utkání jsme zvládli jak po herní, tak především po psychické stránce. Díky tomu se od září bude hrát v Třebíči po zásluze třetí nejvyšší florbalová soutěž," uzavřel hodnocení úspěšné sezony Pazderník.