TŘEBÍČ – HRADEC KRÁLOVÉ 7:8 po sn

STAV SÉRIE: 0:1

Do prvního barážového zápasu podstatně lépe vstoupili hosté, dvěma slepenými góly se dostali v 9. minutě do vedení 2:0. Potom se však Snipers zlepšili, snížili Kelblerem a ve druhém dějství otočili skóre. Povedla se jim zejména poslední pětiminutovka. Když ve 42. minutě zvýšil Mátl na 5:2, zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté ukázali hlad po vítězství, tříbrankovou ztrátu zlikvidovali a dokázali odpovědět i na sedmou branku Mátla. To chybělo do konce 12 sekund!

Oba týmy mohly rozhodnout v desetiminutovém prodloužení, ale nepodařilo se jim to. V samostatných nájezdech Snipers proměnili hned první dva a zdálo se, že směřují za vítězstvím. Jenže další čtyři už zůstaly nevyužity, naopak Hradec vyrovnal a v šesté sérii rozhodl Adam Hušek.

„V utkání jsme špatně začali, ale dokázali jsme ho otočit a mít pod kontrolou. Bohužel vedení o tři branky nás ukolébalo a soupeř se vrátil do zápasu. Nájezdy jsou loterie, vyhrál šťastnější,“ vyjádřil se k zápasu trenér Třebíče Michal Pazderník.

„Museli jsme dotahovat nepříznivý náskok soupeře, ale myslím, že jsme šli za vítězstvím s větším odhodláním. Bylo to pro nás těžké a poučné utkání,“ přidal se trenér Hradce Králové Jakub Černý.

Branky a nahrávky: 15. Kelbler (Janata), 26. Sýkora (Macálka), 36. Kelbler (Janata), 39. Blažek (Salák), 42. Mátl, 46. Štveráček (Vlach), 58. Mátl – 8. Černý (Ruprich), 9. Erbs (Hušek), 46. Heger (Vlášek), 47. Souček (Středa), 50. Černý (F. Hušek), 57. Heger (A. Hušek), 60. Mikšovský (A. Hušek), rozhodující nájezd A. Hušek. Rozhodčí: L. Ležák, M. Ležák, vyloučení: 5:4, využití: 1:1. Diváci: 100. Třetiny: 1:2, 3:0, 3:5. Třebíč: Brestovský – Macálka, Štveráček, Mátl, Homolka – Vlach, Sýkora, Benáček, Kelbler, Blažek, F. Salák, Janata.