Tříbrankový náskok znovu nestačil. Co bylo platné, že dvě třetiny se hrálo podle třebíčských not. Co bylo platné, že Snipers Horní Suchou výkonem přehráli a přestříleli. Zase jsou bez bodu.

Důvod? Víra ve vlastní síly v probíhající sezoně není vysoká. Soupeř toho dokázal využít a čtyřmi brankami v závěrečné třetině otočil ze 4:1 na konečných 4:5. Třebíč tak na potřebnou novoroční výhru čeká.

„Opět stejná písnička. V utkání vedeme a dominujeme, ale v poslední třetině se nám rozklepou kolena a opět o vítězství přijdeme,“ těžko se smiřoval s další těsnou a smolnou porážkou trenér Michal Pazderník.

„Věděli jsme, že soupeř je sice na konci tabulky, ale upřímně: jen díky nešťastným zápasům. Je to kvalitní tým, a proto jsme k tomu museli přistoupit zodpovědně a sáhnout si na dno. Přijeli jsme také pouze ve dvanácti hráčích, museli jsme si podle toho rozvrhnout síly. Jsme šťastní za tři body ale tahle sezóna se musí hrát až do konce, nikdo nemá nic jisté. Soupeři přejeme do bojů o udržení hodně štěstí," přidává komentář kouč Horní Suché Ivo Jochman.

TŘEBÍČ – HORNÍ SUCHÁ 4:5
Branky a nahrávky: 7. Kelbler (Černý), 20. Malich (Mátl), 31. Malich (Mátl), 38. Kelbler (Dlabač) - 11. Kraina, 42. Šimek, 48. Šimek, 55. Kopia, 56. Kasinec. Rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák. Vyloučení: 3:1, využití: 1:1. Diváci: 97. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:4. Třebíč: Brestovský – Černý, Picmaus, Štveráček, Mátl – D. Salák, Malich, Dlabač, Benáček, Vlach, Kelbler, Janata, Halama, Hobza.
Ostatní výsledky 20. kola: Svitavy – Troopers Tenice 4:8, 1. MVIL Ostrava – FBC Letka Toman 3:10, Hranice – Pelhřimov 9:4, Opava – Klobouky 3:6, Hluk – Kopřivnice 3:5.