„Očekáváme plný dům, pro nás všechny to je velká událost,“ těší člena výkonného výboru Snipers Ladislava Bazalu.
Třebíčští florbalisté zatím procházejí pohárem jako nůž máslem, ale teď už to bude jiná liga. „Už při rozlosování soutěže jsme věděli, že když vyhrajeme první fázi, která se hrála skupinově, tak v případě dalších dvou výher narazíme ve čtvrtém kole právě na Vítkovice. Pro kluky to byla obrovská motivace, že i období během přípravy vzali všichni vážně,“ tvrdí Bazala.

Těmi překážkami za extraligovým soupeřem byly divizní týmy Jihlavy a Uničova. „Oba protivníci hrají o patro níž, takže jsme museli potvrdit roli favorita,“ připomíná.

Teď se však Snipers ocitnou v naprosto rozdílné roli: Dvě soutěže by někde měly být znát. Tedy pokud favorit situaci hrubě nepodcení…

„To se ale stát nemůže,“ rázně utíná spekulace Bazala a vysvětluje proč: „Dostala se mi k rukám vítkovická nominace a jsou tam zvučná jména. Rozhodně nehrozí, že soupeř přijede ve slabší sestavě. Naopak. Přijedou třeba české florbalové hvězdy Sladký nebo Delong. Budou hrát patrně na dvě obranné dvojice a tři útoky.“

Snipers však budou mít na soupisce ještě více hráčů. „Devatenáct. Jsme prakticky v nejsilnější sestavě, chybět bude akorát kvůli školním povinnostem Ondra Blažek. Uvidíme, na co to bude stačit. Zázraky se sice dějí, jenže ve florbale je to extra těžké. Výpadek v koncentraci na pár vteřin může zhatit předchozí skvělý výkon,“ dobře ví Bazala, jak to chodí ve velmi rychlé kolektivní hře.

Vítkovice mají momentálně kolísavou formu. V derby sice naposledy porazily Ostravu vysoko 10:3, ale před tím klopýtly na půdě Liberce, který patří spíše do druhé poloviny extraligy, na samostatné nájezdy.

„Favorit je ale jasný, kluci si půjdou zápas hlavně užít. My čekáme velkou návštěvu, vypadá to, že by mohlo být vyprodáno,“ dodává Bazala.

Dožene bouřlivé třebíčské prostředí Snipers k senzaci? Vidět to můžete na vlastní oči dnes od 18.30 v městské hale na Hájku (ulice Manželů Curieových).