Snipeři ztratili zápas ve druhém dějství

Třebíč – Další domácí porážku museli skousnout florbalisté třebíčských Snipers. Všechny body si z jejich půdy ve 13. kole východní skupiny Národní ligy odvezly Petrovice. Zlom nastal po nerozhodné první třetině, kdy hosté odskočili dvěma brankami v rozmezí jedné minuty a ve třetí části dokonce šli i do trháku.

14.12.2016

Utkání 13. kola Národní ligy – skupiny Východ mezi třebíčskými Snipery (v tmavém) a Petrovicemi atraktivní podívanou nenabídlo. „Hrál se nezajímavý florbal a šancí bylo pomálu,“ takto hodnotil duel domácí kouč Michal Pazderník. Foto: Deník/ Libor Plíhal

Domácí se po vlažném začátku samotného utkání ujali vedení Sedláčkem, ale hosté následně dvěma slepenými góly strhli vedení na svou stranu. „Utkání začalo z obou stran opatrně a moc šancí k vidění nebylo. První branku se podařilo vstřelit nám, ale to nás uspalo a soupeře probudilo, protože ten v krátkém sledu vývoj utkání otočil," komentuje trenér Sniperů Michal Pazderník.

Jeho svěřenci stihli srovnat krok Rakušanem ještě do přestávky, to ovšem zápasu na atraktivitě nepřidalo. „V první třetině se nám podařilo vyrovnat, ale potom bylo zase šancí pomálu a dál se hrál nezajímavý florbal," shrnul úvodní dějství třebíčský kouč.
To nejhorší mělo pro jeho tým teprve přijít. Petrovice dalšími dvěma slepenými góly odskočily. Hráči z Vysočiny stačili do druhé sirény jen snížit zásluhou Sedláčka, který se tak do listiny střelců zapsal podruhé.

„Druhé dějství jsme doslova prospali a moc šancí si nevytvořili. Soupeř zase dvakrát udeřil v rychlém sledu a strhl zápas na svoji stranu. A to musím podotknout, že spoustu šancí ještě neproměnil," uznal kormidelník Sniperů.

Třebíčští sice po změně stran přidali, ale přesnější mušku měl soupeř. Hosté přidali další dvě trefy a rázem vedli už 6:3. V 54. minutě sice snížil Furdan, ale to bylo ze strany domácího celku vše. „Ve třetí třetině přišlo zlepšení, ale i přesto šel soupeř do trháku. Tak jak soupeř neproměnil ve druhé třetině vyložené šance, tak tentokrát jsme je neproměňovali jen my. Bohužel nakonec jsme se museli smířit s další domácí porážkou," uzavřel hodnocení třebíčský lodivod.

SNIPERS TŘEBÍČ – PETROVICE 4:6
Branky a nahrávky: 11. Sedláček (Rakušan), 20. Rakušan (Furdan), 29. Sedláček (Rakušan), 54. Furdan – 11. Kašpar (Oborák), 11. Chvastek (Szweda), 28. Čížek (Oborák), 29. Kašpar, 43. Kašpar (Kopelec), 52. Chvastek (Rataj). Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 63. Třetiny: 2:2, 1:2, 1:2.
Snipers Třebíč: Štos – Macálka, Rakušan, Petr Štěpánek, Vlach, Dlabač, Mátl, Pospíšil, Sedláček, Janata, Homolka, Kuželka, Molák, Furdan, Rašeta, Svoboda.
Petrovice: Rataj – Šmída, Oborák, Čížek, Kašpar, Kopelec, Plonka, Chvastek, Szweda, David, Michalík, Rychlý.