3. zápas
SNIPERS TŘEBÍČ – HORNÍ SUCHÁ 6:2, stav série: 1:2
Domácí museli bezpodmínečně zvítězit, aby si vynutili čtvrtý zápas. Třebíčští se poučili z chyb, díky kterým oba venkovní zápasy na úvod série prohráli. Snipeři opět otevřeli brankový účet zápasu, ale i když hosté stačili do první přestávky srovnat, druhá třetina patřila právě hráčům z Vysočiny. Hostitelé si v prostřední části vypracovali čtyřbrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující.

„Věděli jsme, že máme nůž na krku a podle toho jsme k zápasu přistoupili. Hráli jsme svědomitě, zodpovědně a konečně jsme prolomili prokletí, že kdo dá první gól, nezvítězí. Od začátku jsme si dávali pozor na jejich výpady po stranách a rozehrávky z rohů, které první zápasy rozhodly v náš neprospěch," těšilo domácího kormidelníka Michala Pazderníka.

Jedním z klíčových faktorů byla bezchybná hra v početní nevýhodě a hlavně produktivita ve druhé třetině. „Zvládli jsme oslabení, i když jsme byli zbytečně vylučovaní. Nepouštěli jsme je ani ke střelám a ve druhé třetině strhli vítězství na svou stranu," pochvaloval si trenér Sniperů.

V závěrečném dějství padlo po jedné brance na každé straně. Nejdříve zvýšil na 6:1 domácí kapitán Dlabač. Horní Suchá se dočkala už jen jednoho čestného úspěchu. „Velmi se dařilo první lajně, která zápas de facto rozhodla a Jarda Dlabač jako správný kapitán zařídil vítězství třemi brankami," byl spokojen Pazderník.
Branky a nahrávky: 2. Papoušek (Janata), 26. Janata (Furdan), 32. Dlabač (Papoušek), 34. Dlabač (O. Blažek), 36. Hloušek (O. Blažek), 45. Dlabač (O. Blažek) – 7. Žwak, 50. Kopia (Mocek). Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 152. Třetiny: 1:1, 4:0, 1:1. Snipers Třebíč: Štos – Vlček, K. Blažek, Furdan, Petr Štěpánek, Sýkora, Papoušek, Dlabač, Hloušek, Chapčák, O. Blažek, Janata, Kuželka, Pavel Štěpánek, Rašeta.

4. zápas
SNIPERS TŘEBÍČ – HORNÍ SUCHÁ 2:5, konečný stav série: 1:3
Snipeři opět museli vyhrát, aby série mohla pokračovat za týden v Horní Suché. Jenže realita byla jiná. Hostům vyšel vstup do zápasu a brzy vedl už o dvě branky. Třebíčští stačili do první sirény pouze snížit. „Úvod zápasu nám nevyšel. Připravovali jsme se na to, že soupeř na nás vyrukuje aktivním presinkem a pokusí se celé play-up rozhodnout. Bohužel jsme v šesté minutě prohrávali 0:2. Po chvilce jsme se zvedli, ale tlak ne a ne přijít," mrzelo domácího trenéra Michala Pazderníka.

To nejhorší pro jeho tým přišlo po změně stran. Horní Suchá přidala další dvě branky a tím prakticky rozhodla nejen o osudu čtvrtého zápasu, ale i o celé série play-up. „Prostřední část, od které jsme si hodně slibovali, nám nevyšla a soupeř odskočil na rozdíl tří branek," smutnil třebíčský kormidelník.

Hráči Snipers se snažili v závěrečné části nepříznivý vývoj zvrátit, ale vynikající brankář Stefan byl proti. „Až od začátku třetí třetiny jsme soupeře zatlačili do obranné třetiny, ale veškeré šance skončily na hostujícím brankáři, který předváděl neuvěřitelné zákroky, a to bohužel rozhodlo. Situace dva na brankáře musí skončit gólem, což se bohužel nestalo. Díky tomu soupeř slaví vítězství a postup do Národní ligy. My nic nebalíme a budeme se snažit uspět v baráži," uzavřel hodnocení Pazderník.
Branky a nahrávky: 7. Janata (Furdan), 46. Furdan (Sýkora) – 5. Frydryšek (Krajíček), 7. Melník, 28. Černý (Frydryšek), 40. Mocek (Černý), 58. Černý (Mocek). Rozhodčí: Perla – Vrzala. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 55. Třetiny: 1:2, 0:2, 1:1. Snipers Třebíč: Štos – Vlček, K. Blažek, Furdan, Petr Štěpánek, Sýkora, Papoušek, Dlabač, Hloušek, Chapčák, O. Blažek, Janata, Kuželka, Pavel Štěpánek, Rašeta.

Zbylý výsledek play-up -3. zápas: FbC Panthers Praha (vítěz divize B) - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (divize A) 10:2, konečný stav série: 3:0.