NÁCHOD – OKŘÍŠKY-KNĚŽICE 6:3
Hosté nezačali na půdě favorita špatně. V osmé minutě otevřel skóre Kourek. Domácí stačili do první přestávky vyrovnat. Náchod po změně stran ukázal, proč se pohybuje na špici tabulky a třemi góly šel do trháku.

Spojenému týmu z Vysočiny, který do utkání nastoupil v okleštěné sestavě, už na zvrat nezbývaly síly. Malou jiskřičku naděje vykřesal z kraje třetí třetiny Štveráček, ovšem domácí odpověděli čtyři minuty poté. Tentýž scénář se opakoval ještě jednou.

David Salák ve 49. minutě snížil. Náchod však o pět minut později znovu zvýšil na rozdíl tří branek a tím dal výsledku konečnou podobu.
„Chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek, bohužel jsme měli opravdu velkou marodku. Zápas se vyvíjel slibně, ale doplatili jsme, na co doplácíme celou sezonu a to na neproměňování šancí. Tím jsme ztratili všechny důležité body. Náchod nebyl lepší, ale šance proměnil," hodnotí hrající asistent hostujícího trenéra a střelec úvodní branky v zápase Jan Kourek.
Branky a nahrávky: 13. Kováč, 22. Malík (Světlík), 35. Hrubý (Nosek), 37. Sukup, 45. Téra (Haklička), 54. Haklička – 8. Kourek (D. Salák), 42. Štveráček (Molák), 49. D. Salák (Štveráček). Rozhodčí: Nguyen Trung – Volf. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 71. Třetiny: 1:1, 3:0, 2:2. Okříšky-Kněžice: Neuwirth – Plavec, F. Salák, Rychlý, Kourek, Špinar, Picmaus, Molák, Uher, D. Salák, Štveráček.

TRUTNOV – SNIPERS TŘEBÍČ 4:5
Jako první se ujali vedení domácí. Hosté vývoj střetnutí po brankách Pavla Štěpánka a Petra vývoj otočili. Do šaten se ale šlo za nerozhodného stavu. Trutnov se po změně stran znovu dostal do vedení, ale naposledy. Blažek s Pavlem Štěpánkem strhli vývoj střetnutí na stranu Sniperů, kteří se podle slov trenéra nadřeli, a prý to hodně bolelo.

„Zápas se vyvíjel přesně, jak jsme očekávali. Domácí, tlačení publikem, na nás vlétli a snažili se k nám přistupovat již od počáteční rozehrávky. Někdy chodili do soubojů i za hranicí pravidel, proto bylo utkání dost bolestivé," konstatuje třebíčský kouč.

Jeho tým hubený náskok v závěrečné části, kdy padlo po jedné brance na každé straně, udržel. „Každopádně jsme dokázali až na výjimku ohlídat nebezpečné standardní situace domácích a do brankoviště jsme je příliš nepustili. To byl klíč k vítězství, a i když nás ke konci Trutnov uzamkl v obrané třetině, tak jsme utkání zvládli. Tím nám spadl obrovský balvan ze srdce," hodnotí Pazderník.
Branky a nahrávky: 8. Kruliš (Droppa), 18. Votoček (Kruliš), 27. Mikšovský, 52. Mikšovský (Matěják) – 15. Pavel Štěpánek (Petr Štěpánek), 15. Petr, 33. Blažek (Chapčák), 34. Pavel Štěpánek, 51. Janata (Petr Štěpánek). Rozhodčí: Taufmann – Lešák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Třetiny: 2:2, 1:2, 1:1. Snipers Třebíč: Štos – Blažek, Petr Štěpánek, Sýkora, Papoušek, Dlabač, Chapčák, Blažek, Janata, Homolka, Kuželka, Pavel Štěpánek, Pazderník, Petr.

TRUTNOV – OKŘÍŠKY-KNĚŽICE 3:7
Hosté začali na horké půdě skvěle, alespoň výsledkově. Spojený tým z Vysočiny po dvaceti minutách vedl zásluhou Štveráčka, Kourka a Plavce už 3:0. Ovšem hrající asistent trenéra Jan Kourek si na atmosféru a průběh zápasu postěžoval ještě více než jeho kolega od třebíčských Sniperů Michal Pazderník.

„Co se dělo v Trutnově, to jsme ještě nezažili. Věděli jsme, že je tam hra vždy tvrdá, ale tohle už překročilo hranice. Myslím tím útoky na kolena našich hráčů, fauly na hlavu a urážení sprostými slovy," kroutil hlavou okříšsko-kněžický kouč.

Jeho mužstvo vyhrocený duel dohrálo a také dotáhlo do vítězného konce. „Ještě jsem nezažil, aby se hráči báli jít na hřiště. Výhra nás potěšila, ale ještě větší radost máme z toho, že jsme živí a utkání ve zdraví dohráli. Hra z naší strany byla na jistotu a využili jsme přesilové hry. Vše, co jsem říkal před zápasem, se nám povedlo na sto procent," shrnul Kourek.
Branky a nahrávky: 40. Mikšovský (Matěják), 50. Pradáč (Juhász), 50. Mikšovský (Kruliš) – 5. Štveráček (Kourek), 17. Kourek (D. Salák), 20. Plavec, 22. Kourek (D. Salák), 33. Kourek (Štveráček), 37. Rychlý (Picmaus), 49. Špinar. Rozhodčí: Jireček – Háp. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Třetiny: 0:3, 1:3, 2:1. Okříšky-Kněžice: Kučera – Plavec, Rychlý, Kourek, Špinar, Picmaus, Rygl, Uher, D. Salák, Štveráček.

NÁCHOD – SNIPERS TŘEBÍČ 4:6
Šlágr kola nabídl zajímavou podívanou. Po vyrovnané první třetině se dostali do trháku hosté, kteří druhou část vyhráli poměrem 4:1 a to se nakonec ukázalo jako rozhodující.

„Náchod chtěl na rozdíl od Trutnova hrát florbal a bylo vidět, že se sešla dvě herně vyspělá mužstva. Věděli jsme, co můžeme od nich čekat, a tak jsme tomu přizpůsobili obraný blok, ze kterého jsme vyráželi do rychlých protiútoků," komentuje třebíčský trenér Michal Pazderník.

Snipeři museli v závěrečném dějství ustát závěrečný nápor soupeře, ale duel na půdě aktuálně třetího celku tabulky zvládli. „Až na začátek druhé třetiny a poslední pětiminutovky bylo na hřišti, dá se říci, jedno mužstvo. Náchod jsme k ničemu nepustili a my jsme předvedli plno pěkných kombinací. Nebýt naši zbrklosti v zakončení mohlo utkání skončit i vyšším brankovým rozdílem," hodnotí hostující lodivod.

Pazderníka potěšil také týmový výkon. „Předvedli jsme nejlepší výkon v sezoně a to jak jsme se vyrovnali se ztrátami hráčů (zranění Sýkory a Petra – pozn. red.) zaslouží velkou pochvalu," uzavřel hodnocení šéf třebíčské střídačky.
Branky a nahrávky: 20. Suchánek (Téra), 27. Haklička (Nosek), 59. Haklička, 60. Vlček (Malík) – 14. Chapčák (Blažek), 30. Petr (Blažek), 31. Janata (Furdan), 32. Petr Štěpánek (Furdan), 34. Pavel Štěpánek (Furdan), 47. Pavel Štěpánek (Furdan). Rozhodčí: Měsíček – Trnka. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 89. Třetiny: 1:1, 1:4, 2:1. Snipers Třebíč: Štos – Blažek, Furdan, Petr Štěpánek, Sýkora, Papoušek, Dlabač, Chapčák, Blažek, Janata, Pavel Štěpánek, Petr.