Snipeři po prvenství v dlouhodobé fázi mají před sebou další výzvu. „Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme zvítězit a nejinak tomu bude i tentokrát. Co se týká úvodních dvou zápasů v Horní Suché, tak alespoň jedno vítězství bychom si rádi přivezli do odvet doTřebíče," netají se třebíčský kouč Michal Pazderník.

Soupeř z Karvinska je pro jeho tým velkou neznámou. „Jediné z čeho můžeme čerpat, jsou jejich dva zápasy z letošní sezony, které jsme našli na internetu. Bohužel jsou staršího data, takže nám moc o síle soupeře nenapoví. Obzvlášť, když hráli proti celkům ze spodku tabulky. Každopádně mají v sestavě po jednom hráči z extraligových Vítkovic a Ostravy. A více jak polovinu tvoří bývalí hráči Havířova, kteří ještě donedávna patřili do florbalové smetánky. Víme, že nás nečeká nic lehkého," pravil třebíčský lodivod.

Snipeři by měli mít kromě dlouhodobě zraněného Lukáše Petra k dispozici kompletní kádr. „Někteří hráči byli v posledních zápasech šetřeni, aby se dali do kupy a byli připravení. Jen doufám, že mě nepřekvapí nějaké nečekané omluvenky ať skrz nemoc, či pracovní povinnosti," hlásí třebíčský kormidelník.

Jeho tým sezonu dobře odstartoval a téměř od začátku vedl divizní tabulku. Snipeři poprvé padli až v 10. kole na půdě Jihlavy, celkem prohráli třikrát a zbylých 19 zápasů vyhráli, z toho jednou po prodloužení. Výsledkem bylo zmiňované první místo se ziskem 76 bodů a skóre 193:117.

„Na začátku sezony jsem říkal, že musíme jít zápas od zápasu a toho jsme se drželi. Žádné velké vyhlašování cílů jsem neprovedl záměrně, abychom na sebe zbytečně nestrhli pozornost ze strany soupeřů i médií. Nakonec se ukázalo, že to bylo dobré řešení, být tím třetím vzadu. Okříšky ani Náchod tuto tíhu okamžiku neunesly a samy sebe dostaly pod tlak. I když měli s námi dobře rozehrané zápasy, tak z nich nakonec nedokázali nic vytěžit," shrnul Pazderník.

Jedním z důležitých momentů bylo, že se tým z prohraných utkání poučil. „Chyby jsme v dalších zápasech neopakovali. Zatímco jsme první polovinu soutěže odehráli takřka ve stejné sestavě, tak v té druhé, kdy přicházela zranění a nemoci, jsme museli doplňovat tým juniory a hráči B-týmu. Naštěstí jsme vždy poskládali sestavu tak, aby si to sedlo. Díky tomu jsme měli pro soupeře nebezpečné obě lajny. Myslím, že doma s Okříškami a poté v Trutnově a Náchodu jsme předvedli nejlepší zápasy. Nakonec jsme se udrželi na vítězné vlně až do konce základní části. Doufám, že nato navážeme i v play-up," přeje si trenér Sniperů.