„Zápasy byly velmi vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Klíčové bylo první utkání, ve kterém jsme prohráli až po prodloužení. Kdybychom dokázali zvítězit, klidně mohla celá série dopadnout opačně. Bohužel soupeř byl šťastnější, vytvořil v celé sérii méně chyb a postup si zasloužil," ohlíží se za prohranou bitvou o přímý postup do vyšší soutěže třebíčský kouč Michal Pazderník.

Nyní čeká jeho svěřence baráž s nejhorším týmem Národní ligy Frýdkem-Místkem, která se hraje na tři vítězná utkání. První duel začínají Snipeři na půdě soupeře, pak Severomoravany přivítají v Třebíči. „Cílem je vyhrát tři zápasy a postoupit do Národní ligy," netají se Pazderník.

Třebíčský kormidelník sledoval nadcházejícího soupeře ve dvou soubojích play-down s Bystřicí a právě tam se rozhodovalo o soupeři Sniperů. „Musím říci, že by nám stylem hry více vyhovovala Bystřice, ale nedá se nic dělat a musíme se popasovat s Frýdkem, který hraje uspávající florbal, čeká na své polovině a vyráží do nebezpečných protiútoků. Na to si musíme dát pozor, protože má brejky nacvičené a každý ví, kde má být," uvedl na adresu barážového soupeře třebíčský lodivod.

Ten upozorňoval i na přesilovky Severomoravanů. „Nesmíme se nechat vylučovat, protože co přesilová hra Frýdku, to vstřelená branka," doplňuje šéf třebíčské střídačky.

Pazderník v zápasech proti Bystřici vypozoroval i slabiny. „Co hodně ovlivní hru Frýdku, bude výkon brankáře, protože chytal výborně, ale poté si nešťastně srazil míček do branky, od té doby znejistěl a nechytil prakticky nic. Doufejme, že se mu nebude dařit i nadále, protože Frýdek jezdí k zápasům pouze s jedním gólmanem," hlásí trenér Sniperů.

Jelikož jeho tým vypadl z play-up už před necelými čtrnácti dny může být nevýhodou nerozehranost. „To bude pro Frýdek určitě výhodou, protože je více rozehraný. My jsme vlivem Velikonoc přišli o několik tréninků a do zápasů jdeme pouze s jedním tréninkem.

Musím doufat, že díky tomu budeme mít větší hlad po florbalu a nenecháme se uspat hrou Frýdku," nechal se slyšet třebíčský kouč.
Složení základní sestavy Sniperů je zatím nejisté. „Zdravotní komplikace máme u třech hráčů, ale uvidíme až před zápasy, jak se budou hráči cítit. Každopádně doufám, že v klíčových zápasech budeme kompletní," přeje si Pazderník.

Florbalové menu
Baráž o Národní ligu
1. zápasy – sobota: FbC Frýdek-Místek – SNIPERS TŘEBÍČ, FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň – FbC Strakonice P.A.
2. zápasy – neděle: SNIPERS TŘEBÍČ - FbC Frýdek-Místek (14.00, hala ZŠ Horka-Domky), FbC Strakonice P.A. - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň.