Kouč Michal Pazderník ale mírní optimismus, i když jeho svěřenci minule náskok na čele tabulky zvýšili už na pět bodů. „To vůbec nic neznamená. Dívat se na tabulku a myslet si, že se nemůže nic stát, by byla největší chyba. Naopak nyní se chce každý proti nám předvést a každý zápas je těžší a těžší. Nálada v týmu je dobrá, tak doufám, že nám to vydrží i nadále," přeje si trenér Sniperů.

Ten roli favorita nepřijímá. „Měli bychom jím být, ale realita může být jiná. S touto rolí se musíme poprat, ale nesmíme to mít v hlavách. Zbytečně by nás to svazovalo," má jasno třebíčský lodivod.

To nic ale nemění na cílech. „Jako vždy chceme zvítězit. S ničím jiným snad ani nemůžeme nikdy k zápasu nastupovat," netají se šéf třebíčské střídačky.

V sobotu jeho svěřence čeká zápas na půdě třetích FBŠ Jihlava, který by mohl ledacos napovědět. „Za klíčový duel sezony to nepovažuji. Nejsme ještě ani v polovině soutěže a zápasů je ještě hodně. Důležité bude co nejdéle vydržet na vítězné vlně," vysvětluje Pazderník, který sílu soupeře z krajského města zná. „Jihlava hraje důrazně do těla a žádný souboj nevypustí," uvedl na adresu hráčů FBŠ trenér Sniperů, jehož tým by měl nastoupit kompletní.

V neděli jeho družina zavítá na hřiště soupeře ze západu Vysočiny, který může nastoupit posílen o prvoligové hráče. „Pelhřimov hraje doma a jejich A-tým má volno. Očekávám, že určitě některé kluky z áčka nasadí," řekl ke druhému víkendovému soupeři Pazderník a dodal: „Pelhřimov hraje spíše kombinační florbal."

Jiné starosti mají v Okříškách, které se od začátku soutěžního ročníku trápí. „Doufáme, že už se konečně vzpamatujeme z těžkého začátku sezony a začneme hrát náš florbal," přeje si hrající asistent trenéra Okříšek-Kněžic Jan Kourek. Jeho tým zůstává za očekáváním a průběžné páté místo je spíš zklamáním.

„S takovým průběhem jsme nepočítali, ale to už tak někdy ve sportu bývá. Musíme v tom najít výzvu a začít hrát na hranici možností," má jasno okříšský kouč.

První příležitost napravit si reputaci bude mít spojené mužstvo již v sobotu, kdy zavítá do Pelhřimova. „Musíme hrát trpělivě a ty body začít sbírat. Pokud se chytíme už v sobotu, budeme rádi. Ale ani tento soupeř nebude snadný," zvedá varovný prst Kourek a pokračuje. „Je to nováček soutěže a uvidíme, s čím vyrukuje. Nepředpokládám, že budou hrát útočný florbal, ale spíše defenzivní," hlásí kormidelník Okříšek-Kněžic.

Jeho celek zítra zavítá do Jihlavy. „Je to výborný soupeř, který měl dobrý vstup do sezony. Doufám, že to bude dobrý zápas, který diváky pobaví. Jihlava se nebude bát hrát a to by nám mohlo vyhovovat. Určitě na ně budou platit naše zkušenosti," řekl trenér Okříšek, který by měl mít téměř kompletní kádr. „Picmaus se po měsíci vrací do sestavy. Naopak do konce sezony je mimo hru kvůli zraněnému kolenu Diviš," prozradil Kourek.

Florbalové menu
Divize C
Sobota: Chrudim - Innebandytos H. Králové, Pelhřimov B - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE (16.00), Lubná – Přelouč, Trutnov – Pacov, Náchod – Dačice, FBŠ Jihlava - Snipers Třebíč (20.00). Neděle: Lubná - Innebandytos H. Králové, Trutnov – Dačice, Náchod – Pacov, FBŠ Jihlava - OKŘÍŠKY-KNĚŽICE (16.00), Pelhřimov B - Snipers Třebíč (16.00), Chrudim – Přelouč.